Španělsko - BARCELONA s pobytem u moře BUS | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2024

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149

BARCELONA s pobytem u moře BUS

Španělsko

24 fotografií
Zvolený termín již bohužel nemá volné kapacity. Prosím zvolte jiný termín.
26.7. - 4.8.2024
7 nocí / 10 dní
Polopenze
Autokarem
26. července 2024 (pá) Španělsko 00:00 00:00

Časy odjezdů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odjezdem.

Nástupní stanice

Praha

Výstupní stanice

Costa Brava/Maresme/Dorada/Azahar
3. srpna 2024 (so) Španělsko Česká republika 00:00 00:00

Časy odjezdů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odjezdem.

Nástupní stanice

Costa Brava/Maresme/Dorada/Azahar

Výstupní stanice

Brno
osoba od / zájezd 15 490
Jiný termín
Vyprodaný
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

LA PEDRERA • SAGRADA FAMILIA • LAS GOLONDRINAS • AQUARIUM • LAS RAMBLAS • tržnice LA BOQUERÍA • MUZEUM VĚDY COSMOCAIXA • PARK GÜELL

Ubytování

Ubytování je zajištěno na pobřeží Costa Brava/Maresme v hotelu *** nedaleko pláže ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce.

Stravování

Polopenze - snídaně a večeře formou švédských stolů

Povinné poplatky na místě

pobytová taxa

Doprava

Doprava letecky
odlet/přílet PRAHA

Doprava autokarem
hlavní odjezdové místo PRAHA
Předpokládaná trasa: Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec, Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák),  Plzeň, Rozvadov

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Španělsko

Španělsko je dnes synonymem pro klidnou a kvalitní dovolenou. Je to zejména kvalita služeb, která sem každoročně přivádí tisíce rodin. Vedle stálého slunečného počasí vás nikdy nezklame úrovní stravovacích služeb, a to zejména kvalitou a množstvím jídel nabízených v převážné většině hotelů formou švédských stolů.
Vedle čistých a prostorných pláží zde naleznete mnoho možností jak příjemně a aktivně prožít čas, který věnujete své dovolené. Hlavním důvodem trvalého zájmu o španělská letoviska jsou velmi příznivé ceny, a to jak ubytování promítnuté již do ceny zájezdu, který vám zajistí CK IDEAL-TOUR PRAHA, tak všech ostatních služeb, kterými si zpříjemníte svoji dovolenou. Při plánovaní dovolené věnujte vedle informací o dopravě také pozornost o možnostech nákupu fakultativních výletů do zábavních parků nebo historicky zajímavých míst.
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den
Příjezd na pobřeží Costa Brava/Maresme, individuální volno, v odpoledních hodinách ubytování v hotelu *** nedaleko pláže, pobyt u moře, večeře.

3. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

4. den

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

5. den

Po snídani odjezd do Barcelony – zastavíme se u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta Antoni Gaudího – chrámu Sagrada Família (pouze exteriéry). Panoramatická cesta městem nás mimo jiné zavede k bývalé aréně býčích zápasů, Arc de Triomf, na náměstí Placa Catalunya, Passeig de Grácia (s Gaudího domy Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera, nejvýznamnějšími modernistickými památkami města). Dále budeme pokračovat k náměstí Placa d´Espanya, Palau Nacional, Olympijskému stadionu na vrchu Montjuic. Cestou pohled na úchvatné panorama města i s rozsáhlým přístavem, Královské loděnice, památník Kryštofa Kolumba. Doporučujeme nenechat si ujít možnost návštěvy úžasného L´Aquárium - jednoho z nejvýznamnějších mořských akvárií v Evropě, s 21 samostatnými vodními nádržemi reprezentujícími ukázky podmořského života snad všech vodstev světa. Hlavním lákadlem je 80 metrů dlouhý prosklený tunel, kde můžete pozorovat bohatý podmořský život Středozemního moře. Poté nás čeká individuální volno k prohlídce středu města - např. moderní přístav sportovních lodí, známé ulice Las Ramblas s pouličními umělci a živými sochami s přilehlým náměstím Placa Reial a tržnicí la Boquería. Naším dalším doporučením je volno využít k návštěvě „Poble Espanyol - španělské vesnice”, jedinečného skanzenu (z roku 1929) na úpatí vrchu Montjuic, kde jsou představeny jednotlivé regiony Španělska od bílých a něžných andaluských uliček po vznosnou gotiku bohaté Kastilie, doplněno menšími obchůdky či ukázkami řemeslné výroby regionů. Návrat na ubytování, večeře.mi a pavilóny i za účasti ještě mladého Gaudího. Návrat do hotelu, večeře.

6. den

Po snídani odjezd do Barcelony. Prohlídku začneme dalším nepřekonatelným dílem barcelonského velikána, návštěvou a prohlídku Parc Güell (vstup nutno při přihlášení k zájezdu rezervovat ), projdeme se nečekanými parkovými úpravami tak, jak je pojal slavný architekt, budeme obdivovat zblízka jeho jedinečné umění detailu, práci s různými materiály, od neopracovaných kamenů, ze kterých vystavěl cesty, galérie, terasy a vyhlídky, girlandy a balustrády, po úžasnou práci s keramickými i skleněnými bílými či barevnými úlomky, ze kterých sestavil kaleidoskop, který nás bude na každém kroku překvapovat. Uvidíme jeho terasu s mozaikovými lavicemi, sloupový sál s bohatou mozaikovou výzdobou, schodiště se sochami barevných draků, domy jako z pohádky připomínající slona či houbu. Z Parku Guell, rozkládajícím se na horním okraji města, se přesuneme do centra Barcelony k zajímavé čtvrti El Born, kde si budeme moci připomenout tu nejstarší historii města prohlídkou archeologických vykopávek. Volný čas pak využijete třeba k návštěvě blízkého Muzea Pabla Picassa, který v Barceloně působil mnoho let, či k návštěvě osvěžujícího parku La Ciutadella, který vznikl postupně v 19. století a byl obohacen v průběhu barcelonské světové výstavy jezírky, sochami a pavilóny i za účasti ještě mladého Gaudího. Návrat do hotelu, večeře.

7. den

Po snídani odjezd do Barcelony. Ve volném programu budete moci obdivovat nejvýznamnější ukázky modernistické architektury představitelů tohoto směru, stavitelů Antoni Gaudího, Josepa Puig i Cadafalcha, Lluise Domenech i Montanera. Budete obdivovat jedinečnost architektury třídy Passeig i Grácia s výstavními paláci Casa Batlló (Gaudí), Casa Amatller (Puig), Casa Lleó Morera (Montaner) a Casa Milá – La Pedrera (Gaudí). Za pozornost jistě stojí i skvostný Palau de la Música Catalana - Palác katalánské hudby (Montaner) a další stavby jedinečným způsobem visionářsky ve 2. polovině 19. století vyprojektované čtvrti l´Eixample (Ildefons Cerdá). Barcelona nejsou jen monumentální památky gotické, úchvatné stavby ikon modernistické architektury, tržnice a restaurace lákající k navštívení. Tato světová metropole nabízí i pestrou paletu muzeí s cennými exponáty nedozírných hodnot historických či uměleckých. Milovníci výtvarných umění jistě ocení možnost návštěvy muzeí Pabla Picassa, Joana Miró či Národní muzeum Katalánského umění. Sbírkami lodí a námořních map je zcela unikátní Námořní muzeum (Museu Marítim). V poslední době je velmi populární Cosmocaixa, muzeum vědy otevřené v roce 2005, které se od svých konkurentů liší tím, že podstatná část jeho stálé expozice je interaktivní a exponátů se doporučuje dotýkat. Spolu s prostory přesahujícími 30.000 m² jde o vůbec největší muzeum v Barceloně, ale také ve Španělsku. Kdo by si chtěl město užít jinak, než návštěvou některých z muzeí, tak bude moci volný čas věnovat dalším procházkám po tomto krásném městě u Středozemního moře či třeba zajímavé projížďce lodí přístavem, atp. Návrat do hotelu, večeře.

8. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

9. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, v odpoledních hodinách odjezd do ČR.

10. den
Příjezd do ČR v odpoledních hodinách. 

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování v hotelu ***,
 • 7 polopenzí,
 • dopravu luxusním autokarem z/do ČR,
 • dopravu klimatizovaným vlakem či autokarem během programu,
 • služby českého průvodce,
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,

 • vstup PARK GÜELL 400 Kč (vstup nutno při přihlášení k zájezdu rezervovat),
 • předpokládaná částka na další vstupy cca 80 EUR,
 • fakultativní služby, pobytová taxa, místní doprava,
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme