Španělsko - BARCELONA s pobytem u moře - BUS | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

BARCELONA s pobytem u moře - BUS

Španělsko

First
Minute
19 fotografií
30.6. - 9.7.2023
7 nocí / 10 dní
Polopenze
Autokarem
- 8 % Ušetříte až 1 119 Kč
osoba od / zájezd 13 990 12 871
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

BARCELONA MODERNISTICKÁ • BARCELONA GOTICKÁ • CAMP NOU - stadion FC Barcelona • BARCELONSKÉ FONTÁNY

V rámci volných dnů široká nabídka fakultativních výletů pořádaných na místě.

Ubytování

Ubytování je zajištěno na pobřeží Costa Brava/Maresme v hotelu *** nedaleko pláže ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce.

Stravování

Polopenze - snídaně a večeře formou švédských stolů

Povinné poplatky na místě

pobytová taxa

Poznámka

Doprava letecky
odlet/přílet PRAHA

Doprava autokarem
hlavní odjezdové místo PRAHA
Předpokládaná trasa: Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec, Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Rokycany, Plzeň, Rozvadov

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Španělsko

Španělsko je dnes synonymem pro klidnou a kvalitní dovolenou. Je to zejména kvalita služeb, která sem každoročně přivádí tisíce rodin. Vedle stálého slunečného počasí vás nikdy nezklame úrovní stravovacích služeb, a to zejména kvalitou a množstvím jídel nabízených v převážné většině hotelů formou švédských stolů.
Vedle čistých a prostorných pláží zde naleznete mnoho možností jak příjemně a aktivně prožít čas, který věnujete své dovolené. Hlavním důvodem trvalého zájmu o španělská letoviska jsou velmi příznivé ceny, a to jak ubytování promítnuté již do ceny zájezdu, který vám zajistí CK IDEAL-TOUR PRAHA, tak všech ostatních služeb, kterými si zpříjemníte svoji dovolenou. Při plánovaní dovolené věnujte vedle informací o dopravě také pozornost o možnostech nákupu fakultativních výletů do zábavních parků nebo historicky zajímavých míst.
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den
Příjezd na pobřeží Costa Brava/Maresme, nedaleko Barcelony, v odpoledních hodinách ubytování, volný program, možnost koupání, večeře.

3. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

4. den
Snídaně, odjezd do Barcelony, kde si prohlédneme ty nejvýznamnější ukázky modernistické architektury představitelů tohoto směru, stavitelů Antoni Gaudího, Josepa Puig i Cadafalcha, Lluise Domenech i Montanera. Budeme obdivovat jedinečnost architektury třídy Passeig i Grácia s výstavními paláci Casa Batlló (Gaudí), Casa Amatller (Puig), Casa Lleó Morera (Montaner) a Casa Milá – La Pedrera (Gaudí). Budeme mít i možnost se podívat na skvostný Palau de la Música Catalana - Palác katalánské hudby (Montaner) a další stavby jedinečným způsobem visionářsky ve 2. polovině 19. století vyprojektované čtvrti l´Eixample (Ildefons Cerdá). Nádherným příkladem městské zahradní architektury je Gaudího Parc Güell, vytvořený na svahu hory Turó del Carmel přímo nad městem obrácený směrem k moři. Zde budeme mít možnost ocenit sepětí svébytné modernistické architektury zahradních staveb (terasa, vstupní brána, kamenná stromořadí, lavičky s typickými mozaikami z glazovaných střepů) s krásnou parkovou úpravou a úchvatnými výhledy na město Barcelonu ubíhající ke Středozemnímu moři. Individuální volno, návrat do hotelu, večeře.

5. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

6. den
Snídaně, odjezd do Barcelony - volný den k návštěvě muzeí. Barcelona nejsou jen monumentální památky gotické, úchvatné stavby ikon modernistické architektury, tržnice a restaurace lákající k navštívení. Tato světová metropole nám nabízí i pestrou paletu muzeí s cennými exponáty nedozírných hodnot historických či uměleckých. Milovníci výtvarných umění jistě ocení možnost návštěvy muzeí Pabla Picassa, Joana Miró či Národní muzeum Katalánského umění. Sbírkami lodí a námořních map je zcela unikátní Námořní muzeum (Museu Marítim). V poslední době je velmi populární Cosmocaixa, muzeum vědy otevřené v roce 2005, které se od svých konkurentů liší tím, že podstatná část jeho stálé expozice je interaktivní a exponátů se doporučuje dotýkat. Spolu s prostory přesahujícími 30.000 m² jde o vůbec největší muzeum v Barceloně, ale také ve Španělsku. Abyste se dostali ke stálé expozici popisující vznik světa a základní fyzikální jevy, musíte sestoupat 5 pater po točité rampě. Na nejnižším podlaží je toho k vidění nejvíce. Nepřehlédnutelnou dominantou stálé expozice je amazonský deštný prales, zaujímající více než 1 km². Za prosklenou plochou můžete sledovat, jak se vám před očima prohánějí nejrůznější druhy ryb, jak se po stromech plazí hadi a v jejich korunách poletují ptáci. To vše za vydatného deště tak, jak je to v Amazonii běžné. Další významnou částí expozice je ukázka sedmi kamenných masívů poskládaných za sebou do tzv. "geologické zdi", která ukazuje, jakým způsobem vznikají horniny. Úžasně se pobavíte a poučíte interaktivními exponáty, kterých je v přízemních prostorách muzea několik desítek. Pomocí nich se můžete přitažlivou formou dozvědět více o principu základních fyzikálních jevů - např. jak funguje gravitace či odstředivá síla, jak se šíří zvuk či světlo v různých prostředích, dozvíte se, proč letadla mohou létat, a spoustu dalších zajímavých věcí. Další zajímavostí v Barceloně je jistě i návštěva osvěžujícího parku La Ciutadella, který vznikl postupně v 19. století a byl obohacen v průběhu barcelonské světové výstavy jezírky, sochami a pavilóny i za účasti ještě mladého Gaudího (v parku na jezírku je možno si vypůjčit loďky a projet se). V parku jsou zastoupena i muzea přírodních věd. Za muzeum můžeme snad i považovat „Poble Espanyol - španělskou vesnici”, pozoruhodný skanzen na úpatí vrchu Montjuic, kde jsou představeny jednotlivé regiony Španělska od bílých a něžných andaluských uliček po vznosnou gotiku bohaté Kastilie, to vše s bodegami, kde se připravují tradiční pokrmy té které lokality či je představena typická řemeslná výroba daného regionu. Kdo by si chtěl město užít jinak, než návštěvou některých z muzeí, tak bude moci volný čas věnovat dalším procházkám po tomto krásném městě u Středozemního moře či třeba zajímavé projížďce lodí přístavem, atp. Návrat do hotelu, večeře.

7. den
Snídaně, po poledni odjezd do Barcelony – Barcelona modernistická - zastávka u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta A.Gaudího - Sagrada Família. Panoramatická cesta městem – býčí aréna, Arc de Triomf, Placa Catalunya, Passeig de Grácia (Gaudího domy: Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera), nejvýznamnější modernistické památky města, Camp Nou - stadion FC Barcelona (fakultativně prohlídka „Camp Nou Experience Tour“ - hlavní tribuna, VIP zóna, mix zóna, tiskové středisko, šatna hostů, hrací plocha - trávník, komentátorská stanoviště, muzeum s trofejemi - poháry, zlaté míče, zlaté kopačky…)! Panoramatická cesta městem – Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijský stadion, vrch Montjuic - krátká zastávka na vyhlídce (panorama města, přístav). Královské loděnice, památník Kryštofa Kolumba, přístav. Individuální volno k prohlídce středu města - např.: moderní přístav sportovních lodí, nejznámější ulice La Rambla – s pouličními umělci a živými sochami, Placa Reial, tržnice la Boquería. Shlédnutí jedinečné večerní podívané pod širým nebem: „Barcelonské fontány“ (Font Mágica - technický unikát z roku 1929) - hra hudby, barevných světel a vody. Nádherný pohled na noční Barcelonu. V nočních hodinách návrat na ubytování.

8. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

9. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, v odpoledních hodinách odjezd do ČR.

10. den
Příjezd do ČR v odpoledních hodinách. 

Cena zahrnuje

  • 7 ubytování,
  • 7 polopenzí,
  • dopravu luxusním autokarem z/do ČR,
  • dopravu klimatizovaným vlakem či autokarem během programu,
  • služby českého průvodce,
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, fakultativní služby cca 80 EUR
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme