Španělsko - GALICIE - Z ČECH AŽ NA KONEC SVĚTA | Dovolená MagicBoxes 2021

Po - Pá 9 - 17 hod

GALICIE - Z ČECH AŽ NA KONEC SVĚTA

Španělsko

Zájezd zakoupilo klientů
8 fotografií
15.5. - 22.5.2021
7 nocí / 8 dní
Snídaně
Letecky
- 6 % Ušetříte až 1 769 Kč
osoba od / zájezd 29 490 27 721
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

VIGO - OSTROVY CÍES - POIO - COMBARRO - PONTEVEDRA - CAMBADOS - SANTIAGO de COMPOSTELA - FINISTERRE - MUXIA - LA CORUŇA - FERROL - LUGO - CAŇON DE SIL - OURENSE

Po - Pá 9 - 17 hod
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 17 hod
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Španělsko

Španělsko je dnes synonymem pro klidnou a kvalitní dovolenou. Je to zejména kvalita služeb, která sem každoročně přivádí tisíce rodin. Vedle stálého slunečného počasí vás nikdy nezklame úrovní stravovacích služeb, a to zejména kvalitou a množstvím jídel nabízených v převážné většině hotelů formou švédských stolů.
Vedle čistých a prostorných pláží zde naleznete mnoho možností jak příjemně a aktivně prožít čas, který věnujete své dovolené. Hlavním důvodem trvalého zájmu o španělská letoviska jsou velmi příznivé ceny, a to jak ubytování promítnuté již do ceny zájezdu, který vám zajistí CK IDEAL-TOUR PRAHA, tak všech ostatních služeb, kterými si zpříjemníte svoji dovolenou. Při plánovaní dovolené věnujte vedle informací o dopravě také pozornost o možnostech nákupu fakultativních výletů do zábavních parků nebo historicky zajímavých míst.
Po - Pá 9 - 17 hod
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet z Prahy do Španělska. Transfer autobusem do Viga, procházka historickým centrem. Ubytování ve Vigu. V podvečer návštěva vršku Monte do Castro se zbytky keltského osídlení a středověkého opevnění ze 17. stol. Z přilehlého parku jsou nádherné výhledy na celé ústí ría de Vigo a ostrovy Cíes. Ubytování ve Vigu.

2. den
Ráno odjezd lodí z přístavu Viga na ostrovy Cíes, které jsou jediným národním parkem v Galicii a jsou proslulé svými bělostnými plážemi, nedotčenou přírodou a příjemnými turistickými stezkami. Po návratu volný program ve Vigu

3. den
Po snídani odjezd do dalšího ústí Rías Baixas, do ría de Pontevedra. Nejdříve zastávka v klášteře San Xoán de Poio, který má svůj původ již v 10. stol. Součástí jsou dvě rajské zahrady, jedno z největších horreos a muzeum českého rodáka A. Machourka s mozaikami, které představují francouzskou cestu do Santiaga de C. Po té návštěva jedné z nejpůvabnějších a nejtypičtějších vesnic v Galicii, Combarro, kde je asi třicet sýpek - horreos doslova zavěšených nad mořem. Dohromady tak vytvářejí jeden z nejmalebnějších souborů galicijského pobřeží. Podvečer strávíte v Pontevedře, po Santiagu nejvýznamnějším historickém celku v Galicii s proslulým svatostánkem P. M. poutnice. Ubytování v Pontevedře.

4. den
Dopoledne návštěva městečka Cambados v ústí ría de Arousa, vyhlášeného centra vinařské oblasti produkující vína albariňo. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou v renesančním paláci pazo de Fefiňáns ze 16. stol. Pokračování do Santiaga de Compostela, cíle všech poutníků, kteří se přicházejí pomodlit k hrobu sv. Jakuba. Procházka historickým jádrem s proslulou katedrálou, vyhlídka z parku Alameda. Volno k návštěvě muzeí, typických barů a zákoutí. Ubytování v Santiagu

5. den
Po snídani odjezd směrem k západnímu pobřeží, do Finisterre, do nejzápadnějšího cípu Španělska, a dále do městečka Muxía, kde se dle legendy zjevila apoštolu Jakubovi Panna Maria. Přejezd do La Coruňi, procházka kolem původního římského majáku Torre Hercules, symbolu města, a po pobřežní promenádě, která nabízí výhledy na oceán, ale i dokonalou směsici moderní, secesní a středověké architektury města. Románsko-gotický kostel sv. Jakuba, kolegiátní kostel S. María a klášter S. Barbara tvoří dohromady velmi malebný celek. Ubytování v La Coruňi.

6. den
Ráno pokračování do Ferrolu, rybářského města s přírodním přístavem, který je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Přístav a ústí bývalo chráněno dvěma hrady - La Palma a San Felipe. V samotném městě se pak nachází el Arsenal, impozantní vojenský komplex z 18. stol. s loděnicemi a námořním muzeem, který evokuje dávnou slávu královské armády. Odpoledne přejezd do Luga. Procházka po jediných kompletně dochovaných římských hradbách, které jsou dnes pod ochranou UNESCA. Prohlídka katedrály, biskupského paláce, radnice, vyhlídka na římský most a lázně. Ubytování v Lugu.

7. den
Ráno přejezd do Ourense. Po cestě zastávka ve vinařské oblasti Ribeira Sacra v kaňonu řeky Sil s úchvatnými meandry lemovanými vinicemi. Plavba po řece mezi příkrými svahy s původními lesy a mediteránskou flórou nebo pěší túra po vršcích svahů s uchvacujícími vyhlídkami na kaňon z ptačí perspektivy. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou vína Ribeira Sacra. Ubytování v Ourense, městě termálních pramenů, které vyvěrají podél řeky Miňo. Po příjezdu a ubytování procházka histor. centrem s románsko-gotickou katedrálou sv. Martina s Kristem z Finisterre, prameny As Burgas, římským mostem, mostem Milenio a středověkými uličkami.

8. den
V určený čas odjezd na letiště, odbavení a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu
  • letištní taxy
  • 7x ubytování v 3*- 4* hotelích se snídaní
  • dopravu autobusem dle programu
  • průvodcovské služby
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99. Sb.

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění vč. storna zájezdu
  • loď Islas Cíes 19 EUR (nutné rezervovat dopředu)
  • loď/katamarán Ribeira Sacra 16 EUR (nutné rezervovat dopředu)
  • vstupy cca 45 EUR
Po - Pá 9 - 17 hod
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme