Španělsko - GALICIE | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2024

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149

GALICIE

Španělsko

21 fotografií
Zvolený termín již bohužel nemá volné kapacity. Prosím zvolte jiný termín.
13.7. - 20.7.2024
7 nocí / 8 dní
Snídaně
Letecky
13. července 2024 (so) Evropa 00:00 00:00

Časy odletů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odletem.

Nástupní stanice

Praha

Výstupní stanice

DESTINACE EVROPA LET
20. července 2024 (so) Evropa 00:00 00:00

Časy odletů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odletem.

Nástupní stanice

DESTINACE EVROPA LET

Výstupní stanice

Praha
osoba od / zájezd 33 990
Jiný termín
Vyprodaný
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

VIGO - OSTROVY CÍES - POIO - COMBARRO - PONTEVEDRA - CAMBADOS - SANTIAGO de COMPOSTELA - FINISTERRE - MUXIA - LA CORUŇA - FERROL - LUGO - CAŇON DE SIL - OURENSE
GALICIE - to je především úplně jiné Španělsko. Je to země silně zakořeněných keltských tradic, země mýtů a legend. Je to také jedno z mála míst v Evropě, kde se dochovala původní autochtonní flóra, a kde můžete obdivovat úchvatná ústí řek se spoustou ostrovů a ostrůvků. K tomu přidejte zdejší architekturu v podobě barokních pazos, lidových pallozas a horreos, a v neposlední řadě jedinečnou gastronomii založenou na vynikající kvalitě surovin, doplněnou lahodnými víny místní provenience.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech ***/**** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Stravování

SNÍDANĚ
za příplatek večeře

Povinné poplatky na místě

Pobytová taxa

Poznámka

Max. počet osob ve skupině: 20

NUTNÁ REZERVACE V CK PŘI OBJEDNÁNÍ ZÁJEZDU, PLATBA NA MÍSTĚ
loď Islas Cíes cca 27 EUR
loď Ribeira Sacra cca 18 EUR
ochutnávka vín v Cambados cca 13 EUR a v Ribeira Sacra cca 12,50 EUR

Doprava

LETECKY
odlet PRAHA

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Španělsko

Španělsko je dnes synonymem pro klidnou a kvalitní dovolenou. Je to zejména kvalita služeb, která sem každoročně přivádí tisíce rodin. Vedle stálého slunečného počasí vás nikdy nezklame úrovní stravovacích služeb, a to zejména kvalitou a množstvím jídel nabízených v převážné většině hotelů formou švédských stolů.
Vedle čistých a prostorných pláží zde naleznete mnoho možností jak příjemně a aktivně prožít čas, který věnujete své dovolené. Hlavním důvodem trvalého zájmu o španělská letoviska jsou velmi příznivé ceny, a to jak ubytování promítnuté již do ceny zájezdu, který vám zajistí CK IDEAL-TOUR PRAHA, tak všech ostatních služeb, kterými si zpříjemníte svoji dovolenou. Při plánovaní dovolené věnujte vedle informací o dopravě také pozornost o možnostech nákupu fakultativních výletů do zábavních parků nebo historicky zajímavých míst.
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet z Prahy do Porta. Transfer na ubytování do Viga.

2. den
Snídaně. Ráno odjezd lodí z přístavu Viga a ostrovy Cíes, které jsou jediným národním parkem v Galicii a jsou proslulé svými bělostnými plážemi, nedotčenou přírodou a příjemnými turistickými stezkami, vedoucími až k majákům. V pozdní odpoledne návrat lodí zpět do Viga. V podvečer návštěva historického centra a vršku Monte do Castro se zbytky keltského osídlení a středověkého opevnění ze 17. stol. Z přilehlého parku jsou nádherné výhledy obzvláště při soumraku na celé ústí ría de Vigo a ostrovy Cíes, večeře za příplatek.

3. den
Po snídani odjezd do dalšího ústí Rías Baixas, do ría de Pontevedra. Nejdříve zastávka v Pontevedře , po Santiagu nejvýznamnějším historickém celku v Galicii s proslulým svatostánkem Panny Marie poutnice a řadou půvabných historických náměstíček. Procházka historickým jádrem města. Další zastávka bude v klášteře San Xoán de Poio , který má svůj původ již v 10. stol. Součástí jsou dvě rajské zahrady, jedno z největších horreos a muzeum českého rodáka A. Machourka s mozaikami, které představují francouzskou cestu do Santiaga de Compostela. Po té návštěva jedné z nejpůvabnějších a nejtypičtějších vesnic v Galicii, Combarro , kde je asi třicet sýpek-horreos doslova zavěšených nad mořem. Dohromady tak vytvářejí jeden z nejmalebnějších souborů galicijského pobřeží. Po prohlídce odjezd na ubytování na poloostrov O´Grove, večeře za příplatek.

4. den
Snídaně. Dopoledne návštěva půvabného městečka Cambados v ústí ría de Arousa, vyhlášeného centra vinařské oblasti produkující vína albariňo. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou v renesančním paláci pazo de Fefiňáns ze 16. stol. Pokračování do Santiaga de Compostela, cíle všech poutníků, kteří se přicházejí pomodlit k hrobu sv. Jakuba. Procházka historickým jádrem s proslulou katedrálou, vyhlídka z parku Alameda. Volno k návštěvě muzeí, typických barů a zákoutí. Ubytování v Santiagu, večeře za příplatek.

5. den
Po snídani odjezd směrem k západnímu pobřeží, do Finisterre, do nejzápadnějšího cípu Španělska, a dále do přímořského městečka Muxía, kde se dle legendy zjevila apoštolu Jakubovi Panna Maria. Přejezd do La Coruňi, procházka kolem původního římského majáku Torre Hercules, symbolu města, a po pobřežní promenádě, která nabízí výhledy na oceán, ale i dokonalou směsici moderní, secesní a středověké architektury města. Románsko-gotický kostel sv. Jakuba, kolegiátní kostel S. María a klášter S. Barbara tvoří dohromady velmi malebný celek. Ubytování v La Coruňi, večeře za příplatek.

6. den
Snídaně. Ráno pokračování do Ferrolu, rybářského města s přírodním přístavem, který je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Přístav a ústí bývalo chráněno dvěma hrady - La Palma a San Felipe. V samotném městě se pak nachází el Arsenal, impozantní vojenský komplex z 18. stol. s loděnicemi a námořním muzeem, který evokuje dávnou slávu královské armády. Odpoledne přejezd do Luga. Procházka po jediných kompletně dochovaných římských hradbách, které jsou dnes pod ochranou UNESCA. Prohlídka katedrály, biskupského paláce, radnice, vyhlídka na římský most a lázně. Ubytování v Lugu, večeře za příplatek.

7. den
Snídaně. Ráno přejezd do Orense. Po cestě zastávka ve vinařské oblasti Ribeira Sacra v kaňonu řeky Sil s úchvatnými meandry lemovanými vinicemi. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou vína Ribeira Sacra a úchvatnýmí výhledy z výšky na kaňon řeky Sil, po té plavba kaňonem mezi příkrými svahy s původními lesy a mediteránskou flórou a vinicemi pnoucími se po vršcích svahů. Ubytování v Ourense, městě termálních pramenů, které vyvěrají podél řeky Miňo. Po příjezdu a ubytování procházka po historickém centru Orense, s románsko-gotickou katedrálou sv. Martina s Kristem z Finisterre, s prameny As Burgas, římským mostem a mostem Milenio a středověkými uličkami.

8. den
Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování v hotelech ***/****, 
 • 7 snídaní, 
 • leteckou přepravu, 
 • letištní taxy a poplatky,
 • dopravu autokarem dle programu, 
 • služby českého průvodce, 
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99. Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,
 • 5 večeří 2400 Kč,
 • rezervace loď Islas Cíes cca 27 EUR - - nutná rezervace v CK při objednání zájezdu,
 • rezervace loď Ribeira Sacra cca 18 EUR - - nutná rezervace v CK při objednání zájezdu,
 • rezervace ochutnávka vín v Cambados cca 13 EUR a v Ribeira Sacra cca 12,50 EUR - - nutná rezervace v CK při objednání zájezdu,
 • předpokládaná částka na další vstupy cca 50 EUR,
 • fakultativní služby, pobytová taxa, místní doprava vč. lodní,
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme