Španělsko - SVATOJAKUBSKÁ POUŤ - CESTOU NECESTOU DO SANTIAGA DE COMPOSTELA | Dovolená MagicBoxes 2021

Po - Pá 9 - 17 hod

SVATOJAKUBSKÁ POUŤ - CESTOU NECESTOU DO SANTIAGA DE COMPOSTELA

Španělsko

Zájezd zakoupilo klientů
9 fotografií
3.6. - 11.6.2021
8 nocí / 9 dní
Snídaně
Letecky
- 6 % Ušetříte až 1 799 Kč
osoba od / zájezd 29 990 28 191
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Využijte neopakovatelnou atmosféru putování v době jakubského roku a připojte se k poutníkům, kteří po staletí udržují tuto prastarou tradici. Rok 2021 je svatojakubský rok, tzn. že poutníci mohou po dlouhých jedenácti letech opět projít svatou bránou katedrály v Santiagu, která se otvírá pouze ve svatém roce, a dosáhnout plného odpuštění. Francouzská cesta je cesta, kterou se ve středověku vydávali gálští poutníci a je nejautentičtější cestou do Santiaga de Compostela.

Náročnost tras: středně lehká
max. počet osob ve skupině: 24

LEÓN – HOSPITAL DE ÓRBIGO - ASTORGA – VILLAFRANCA – PONFERRADA – O CEBREIRO – LUGO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – SALAMANCA - FINISTERRE

Po - Pá 9 - 17 hod
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 17 hod
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Španělsko

Španělsko je dnes synonymem pro klidnou a kvalitní dovolenou. Je to zejména kvalita služeb, která sem každoročně přivádí tisíce rodin. Vedle stálého slunečného počasí vás nikdy nezklame úrovní stravovacích služeb, a to zejména kvalitou a množstvím jídel nabízených v převážné většině hotelů formou švédských stolů.
Vedle čistých a prostorných pláží zde naleznete mnoho možností jak příjemně a aktivně prožít čas, který věnujete své dovolené. Hlavním důvodem trvalého zájmu o španělská letoviska jsou velmi příznivé ceny, a to jak ubytování promítnuté již do ceny zájezdu, který vám zajistí CK IDEAL-TOUR PRAHA, tak všech ostatních služeb, kterými si zpříjemníte svoji dovolenou. Při plánovaní dovolené věnujte vedle informací o dopravě také pozornost o možnostech nákupu fakultativních výletů do zábavních parků nebo historicky zajímavých míst.
Po - Pá 9 - 17 hod
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet do Španělska. Po příletu odjezd z letiště autobusem do Leónu, jednoho z hlavních měst středověkého Španělska, které nabízí vrcholná malířská, sochařská a architektonická díla v bazilice San Isidoro, v gotické katedrále S. María nebo bývalém klášteře San Marcos. Ubytování v Leonu.

2. den
Dopoledne pěší prohlídka historického centra, návštěva leonské katedrály a baziliky S. Isidro s královským panteonem v románském stylu. Zastávka u bývalého kláštera, který sloužil i jako ubytovna pro poutníky, San Marcos, dnes fungující jako luxusní hotel, a procházka "mokrou čtvrtí" s typickými bary a restauracemi v samém historickém jádru. Odpoledne volno k návštěvě muzeí nebo k posezení v některé z mnoha kaváren a barů. Ubytování v Leonu.

3. den
Po snídani se již vydáte kastilskou mesetou na první etapu svatojakubské pouti. Pěší túra povede z Hospital de Orbigo do San Justo de la Vega, popř. až do Astorgy (cca 12-15 km), trasa vede po nejdelším původně románském mostu na caminu, kolem vinic a obilných polí a kříže sv. Toribia.
Odpoledne strávené v Astorze s nádhernými románskými a středověkými hradbami i gotickou katedrálou. Možnost návštěvy katedrály s katedrálním muzeem a biskupského paláce postaveného podle katalánského architekta A. Gaudího, kde je dnes muzeum cest, které se zde od nepaměti křížily. Ubytování v Astorze.

4. den
Ráno po snídani se projíždí nejautentičtějším a zcela venkovským úsekem jakubské cesty. Připojení k poutníkům u Foncebadónu, cesta vás povede kolem Cruz de Hierro až do Aceba (cca 12 km), jedná se o jeden z nejhezčích úseků jakubské cesty s nádhernými vyhlídkami. Zastávka v Molinaseca, malebné vesnici na březích řeky Meruelo s dobře dochovanými šlechtickými domy. Přejezd autobusem do Ponferrady, která je proslulá svým templářským hradem z 11. stol., ale i kostelem sv. Ondřeje a bazilikou N. S. de la Encina. Ubytování v Ponferradě.

5. den
Dopoledne zastávka ve Villafrance, půvabném starobylém městečku s řadou šlechtických domů, hradem a románským kostelem de Santiago. Přejezd autobusem k další části pěší pouti, do Ruitelánu. Pěší túra z Ruitelán do O Cebreiro (cca 9 km)- trasa s velmi rozmanitou a působivou krajinou, ale i s delším stoupáním. Po ukončení túry si prohlédnete O´ Cebreiro, vesnici opředenou řadou legend, vstupní bránu do Galicie. Odjezd do Luga, kdysi hlavního města Galicie, podvečerní procházka po starověkých římských hradbách, které jsou pod ochranou UNESCO, a kolem románské katedrály do historického centra. Ubytování v Lugu.

6. den
Ráno po brzké snídani přejezd autobusem do Ferreiros a pokračování cesty s poutníky.
Pěší túra z Ferreiros do Portomarín (cca 9 km), procházka zelenou galicijskou krajinou s původní flórou až k řece Miňo.
Po zastávce v Portomarínu, městečku rozkládajícím se po obou stranách řeky Miňo spojené římským mostem, přejezd k vrcholu Monte de Gozo, odkud poprvé z výšky spatříte vytoužené město, Santiago de Compostela. – Po příjezdu do města pěší procházka úzkými uličkami a malebnými náměstíčky ke katedrále, pradávnému cíli všech poutníků na monumentálním náměstí Plaza del Obradoiro. Ubytování v Santiagu.

7. den
Dopoledne volno k návštěvě tržnice Abastos, možnost účasti na polední poutnické mši. Po mši odjezd autobusem podél pobřeží do Finisterre, západního výběžku Galicie u Atlantického oceánu, po cestě zastávka v Carnotě, u největšího horrea v Galicii. Návštěva nejzazšího výběžku s proslulým majákem a návrat vnitrozemím zpět do Santiaga na ubytování.

8. den
Ráno odjezd autobusem do Salamanky, po příjezdu a ubytování procházka starým městem od Plaza Mayor, jednoho z nejhezčích náměstí ve Španělsku, k Mušlovému domu Casa de las Conchas a k baroknímu kostelu Clerecía. Dále kolem staré a nové katedrály k historickým budovám University, k secesnímu muzeu Casa Lis a k vyhlídce na řeku Tormes a románský most. Ubytování v Salamance.

9. den
V určený čas odjezd na letiště a odlet do ČR.

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu
  • letištní taxy
  • 8x ubytování ve 3*- 4* hotelích se snídaní
  • dopravu španělským autobusem dle programu
  • průvodcovské služby
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění a storna zájezdu
  • předpokládaná částka na vstupy 50 EUR
Po - Pá 9 - 17 hod
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme