Bulharsko - BULHARSKO - velký okruh s pobytem u moře | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

BULHARSKO - velký okruh s pobytem u moře

Bulharsko

12 fotografií
6.9. - 16.9.2023
10 nocí / 11 dní
Snídaně
Letecky
osoba od / zájezd 26 990
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Velká okruh Bulharskem s pobytem na Slunečném pobřeží

Veliko Tarnovo • Drjanovo • Gabrovo • Šipka • Kazanlak • Koprivčica • Sofie • Rilský klášter • Saparevna Baňa • Plovdiv • Bačkovský klášter • Chaskovo • Stara Zagora

Ubytování

Ubytování je zajištěno při pobytu u moře na Slunečném pobřeží v hotelu ***, během programu v hotelech *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce.

Stravování

Snídaně

Poznámka

letecky z Prahy nebo Brna dle výběru

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Bulharsko

Bulharsko je země, která každé léto otevírá své brány pro tisíce turistů. Rozkládá se v jižní části západního pobřeží Černého moře, které je známé svou průzračností a nádhernými písčitými plážemi. Bulharská přímořská letoviska dokáží turistu mile překvapit svým novým turistickým servisem. Známá je pohostinnost místních obyvatel, příjemné jsou společné základy slovanského jazyka. Podél celého 378 km dlouhého pobřeží, sahajícího od rumunské hranice na severu až k hranicím Turecka na jihu, na vás čekají třpytivé písečné pláže, skalnaté zátoky, romantická údolí řek i do daleka se táhnoucí plážové duny, zalesněné stráně a hory, horská jezera. Největším přírodním bohatstvím je samozřejmě Černé moře, které je považováno za jedno z nejčistších a nejprůzračnějších moří. V letních měsících jej sluneční paprsky prohřívají na úžasných 28 stupňů.Černé moře má tu báječnou schopnost rychle se ohřát, ale pomalu se ochlazovat. Není žádným tajemstvím, že radovánek vás v Bulharsku čeká opravdu hodně. Můžete kdykoliv vyrazit do centra dění nebo si posedět v příjemné romantické restauraci a ochutnat výbornou bulharskou kuchyni, ke které samozřejmě patří i široká nabídka místních vín.
V Bulharsku je velkou výhodou to, že simůžete dopřát vše, co hrdlo ráčí za velice příjemné a dostupné ceny.


Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet z Prahy nebo Brna (dle výběru) do Burgasu, transfer do hotelu na Slunečném pobřeží, ubytování. Individuální volno, možnost koupání.

2. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno.

3. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno.

4. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno.

5. den
Po snídani vyrazíme do Veliko Tarnovo, je to jedno z nejstarších měst v Bulharsku, jeho počátky sahají do 3. tisíciletí před Kristem a v druhém bulharském císařství bylo hlavním městem. Rozkládá se na čtyřech kopcích u řeky Jantry a je jedním z nejkrásnějších bulharských měst. Prohlídku začneme na vrcholku Carevec, pokračovat budeme v kostele Čtyřiceti sv. mučedníků z roku 1230, mezi jinými památkami uvidíme i historické tržiště s dílnami řemeslníků Samovodská čaršija. Odjezd do městečka Drjanovo, ubytování, individuální volno, případně procházka po městě a prohlídka historického mostu mistra Kolji Fičeta a kostela sv. Nikolaje.

6. den
Po snídani odjezd, prohlídka Drjanovského kláštera, dále Gabrovo, někdejší centrum textilního průmyslu na řece Jantra, dějiště mnoha bulharských anekdot. Etnografické muzeum Etar (skanzen). Dále projedeme přes průsmyk Šipka, který proslul jako místo obrany před tureckými vojsky v rusko-turecké válce v letech 1877-8 a prohlédneme si památník, který zde byl postaven na počest této události. Také si prohlédneme chrám Narození Krista, vybudovaný podle vzoru ruských pravoslavných chrámů českým architektem Antonínem Tomiškou. Následovat bude návštěva Kazanlaku, jehož hlavní atrakcí je thrácká hrobka, památka UNESCO. Prohlédnout si můžeme také místní muzeum růží. Odpoledne se podíváme do malebného městečka Koprivčica, kde si prohlédneme malebné starobylé domy. Poté odjedeme do Sofie, ubytování.

7. den
Dopoledne prohlídka Sofie: katedrála sv. Alexandra Něvského, postavená jako výraz vděku ruskému carovi, díky němuž získalo Bulharsko v roce 1878 nezávislost, Národní galerie v bývalém carském paláci, Národní divadlo Ivana Vazova, rotunda sv. Jiří ze 4. století s cennými freskami uprostřed římského fóra aj. Odpoledne odjezd ze Sofie, po cestě návštěva Bojanského kostela, památky UNESCO. A pak už budeme pokračovat do Rilského kláštera, památky UNESCO. Prohlídka největšího kláštera pravoslavné církve v Bulharsku z 10. století. Odjezd na ubytování.

8. den
Po cestě zastávka v lázních Saperava Baňa, jeden z nejteplejších pramenů v Evropě (103 ˚C), pokračujeme do města Samokov, ležícím 950 m.n.m. v kotlině mezi pohořími Rila a Vitoša. Prohlídka mešity Bajrakli džamija. Pokračování cesty směr Plovdiv, po cestě krátká zastávka v Borovci, centru zimních sportů. Příjezd do Plovdivu, jednoho z nejstarších měst vůbec a centra bulharských veletrhů. Prohlédneme si staré město, jež stojí na sedmi kopcích, s jeho křivolakými uličkami s domky obchodníků, starověké thrácké opevnění, starověký stadion, antické fórum ve středu města, velkolepý římský amfiteátr aj. Ubytování v Plovdivu.

9. den
Odjezd na prohlídku Bačkova a hlavně Bačkovského kláštera. Pokračujeme do Perperikonu, archeologické lokality na kopci s památkami již z doby neolitu. Pokračování v cestě do Chaskovských minerálních lázní, ubytování, odpočinek, případně návštěva lázní přímo v hotelu.

10. den
Odjezd směrem na Slunečné pobřeží, cestou krátké zastávky v Chaskovu a Staré Zagoře. Příjezd kolem 17. hodiny, ubytování.

11. den
Odlet z Burgasu do Prahy a Brna (dle výběru).

Cena zahrnuje

  • 10 ubytování,
  • 10 snídaní,
  • leteckou přepravu – Praha nebo Brno do Burgasu a zpět,
  • letištní taxy a poplatky,
  • transfer do/z hotelu,
  • dopravu autokarem během programu,
  • služby českého průvodce během programu,
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • předpokládaná částka na vstupy 150 Leva (asi 75 EUR)
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme