Francie - BURGUNDSKO | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2024

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149

BURGUNDSKO

Francie

First
Minute
11 fotografií
20.8. - 24.8.2024
4 nocí / 5 dní
Snídaně
Autokarem
osoba od / zájezd 21 490
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Exkluzivní zájezd za vínem a poznáním se sommeliérem

CHALON SUR SAONE • DIJON • CHATEAU DE CLOS DEVOUGEOT• COT DE NUITS FONTENAY• VEZELAY • CHABLIS CLUNY • BEAUNE • COTE DE BEAUNE • ARLAY

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu ****, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Povinné poplatky na místě

pobytová taxa

Poznámka

v ceně 1 rozšířené občerstvení skládající se z mini chodů (snoubení jídla s vínem)
v ceně 2 degustace vín
v ceně vstup do zámeckého areálu Arlay

Doprava

Doprava autokarem
Předpokládaná trasa: Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Praha, Plzeň

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Francie

Využijte z bohaté nabídky možností které Francie nabízí pro čas dovolené nebo prázdnin. Najdete zde kvalitní hotelové služby ať už na plážích středozemního moře nebo na pobřeží Atlantiku. Největším „lákadlem“ Francie je rozmanitost její přírody, příslib gurmánských zážitků a nepřeberné množství památek, dokumentujících cestu člověka od prehistorie po současnost.

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, Prahy a Plzně přes Německo do Francie. Cestou bude podáván oběd formou balíčku. Večer nás přivítá malebné město Chalon Sur Saone, které se po další čtyři noci stane našim domovem. Vinařské putování po Burgundsku započneme symbolicky v bývalém přístavním městě, z nějž se po řece Saone vypravovala delikátní vína do Francie i do celého světa.

2. den

Po snídani zavítáme do hlavního města Burgundska Dijonu. Slávu mocného vévodství kdysi sahajícího až k Nizozemí dokládá krása starobylého centra. Středověké a renesanční paláce s labyrintem ulic, náměstími, katedrálou i Vévodským palácem, lákají k prozkoumání. Vynikající jídlo, excelentní víno i živý trh, dotváří pak ten pravý obrázek Burgundska. Ve svém volnu jistě vychutnáme místní speciality, dost možná právě zde poprvé ochutnáme šneky z jižního Burgundska a nesmíme zapomenout ani na nákup koření a slavné dijonské hořčice. Se slavným Bratrstvem rytířů Tastevino (spolku degustátorů), jehož členy byly osobnosti jako je Gerad Depardieu, Alfred Hitchock nebo Helmut Kohl, se seznámíme na renesančním zámku, dříve cisterciátském opatství v Chateau du Clos de Vougeot v oblasti Cote de Nuits. I my propadneme kouzlu zámku zasazeného do nekonečných vinic. Po návratu do Chalon Sur Saone se podíváme ke katedrále sv. Vincence na náměstí obklopeném uličkami s hrázděnými domy. Ve svém volnu můžeme také navštívit muzeum vynálezce fotografie Nicéphore Niéce, který se zde narodil. Jistě neodoláme posezení na zahrádkách restaurací nabízející delikátní burgundská vína.

3. den

Po snídani se vydáme spolu s mladým burgundským šlechticem sv. Bernardem do opatství Fontenay (UNESCO), jež založila ve 12. století skupina mnichů, která se rozhodla skoncovat s nákladným životem v Cluny. Zlatá záře baziliky Ste Madeleine UNESCO) na vézelayeském pahorku nás bude již z dáli vítat. Spolu s dalšími poutníky putujícími odtud do Santiaga de Compostela, se budeme toulat středověkými uličkami a jistě neodoláme ani posezení v typických burgundských vinárničkách. Odpoledne přijedeme do slavné vinařská oblasti Chablis, jejíž terroir má blíže k Champagni než ke zbytku Burgunska. Však také spolu se „šampaňským vínem“ patří k nejvíce napodobovaným vínům na světě. Na degustaci se přesvědčíme o nezaměnitelné typické minerální chuti místního Chardonnay – Chablis, které získalo širokou oblibu jako málokteré bílé víno. Po návratu do hotelu bude pro nás připravena večeře.

4. den

Po snídani zavítáme do jižního Burgundska. Navštívíme benediktinské opatství Cluny založené již v 10. století, jež v průběhu dalších staletí ovlivnilo stovky klášterů po celé Evropě. Zdejší opati měli stejnou moc jako panovníci a papežové. Pojedeme kolem maličké vesničky Taize, jež proslavil bratr Roger, který se zde usadil během 2. světové války a zachránil nejedny židovské uprchlíky. V samém srdci Burgundska objevíme historické centrum Beaune s katedrálou Notre Dame, ukryté uvnitř hradeb a obklopené bulváry. Naší pozornosti neunikne velký magnet – Hotel Dieu, hospic založený v 15. století mecenáši Rolinovými z peněz získávaných z vinic a solivarů, jež nás přenese do doby po skončení stoleté války. Od roku 1859 se zde každoročně koná prestižní charitativní aukce vín, jež určuje ceny burgundských vín pro následující rok. V pozdním odpoledni zavítáme do vinic oblasti Cote de Beaune. V panské usedlosti sedm sester po vzoru svého otce vyrábí biodynamická vína tradičním způsobem za použití lisů z 18. století. Po prohlídce sklepa ze 17. století vyzkoušíme gurmánské snoubení francouzské kuchyně s místními víny s výhledem na vinice. Večer návrat do hotelu.

5. den

Po snídani se rozloučíme s Burgundskem, abychom si nechali jednu lahůdku na závěr. V oblasti francouzské Jury v předhůří francouzských Alp nás přivítá zámecký pán, aby nás pozval na degustaci vín ze svých vinic. Okouzlí nás také jeho romantický park s neoklasicistním zámkem Arlay. Jako protagonisté filmu Dobrý ročník se budeme cítit rozjímajíc zde nad kvalitou vín uzrávajících ve starobylém zámeckém (původně klášterním) sklepě ze 17. století. Kolem poledne odjedeme do ČR, příjezd do Prahy kolem půlnoci, následně do Brna.

Cena zahrnuje

 • 4 ubytování v hotelu****,
 • 4 snídaně, 
 • 1 obědový balíček, 
 • 1 večeře v hotelu,
 • dopravu luxusním autokarem, 
 • 1 rozšířené občerstvení skládající se z mini chodů, 
 • 2 degustace vín, 
 • vstup do zámeckého areálu Arlay, 
 • degustační sklenička na víno, 
 • služby českého průvodce,
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,
 • předpokládaná částka na další vstupy cca 60 EUR,
 • fakultativní služby, pobytová taxa cca 9 EUR, místní doprava,
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme