Itálie - KALÁBRIE A KAMPÁNIE | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

KALÁBRIE A KAMPÁNIE

Itálie

18 fotografií
16.6. - 25.6.2023
9 nocí / 10 dní
Polopenze
Autokarem
osoba od / zájezd 18 590
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

PERLY JIŽNÍ ITÁLIE – KALÁBRIE A KAMPÁNIE


TROPEA - CAPO VATICANO - CAPO VATICANO - CEDRÁTOVÁ RIVIÉRA - DIAMANTE - SCALEA - POMPEJE - MARATEA - ISOLA DINO - POSITANO - AMALFI


Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Jednolůžkové pokoje pouze na vyžádání

Stravování

Polopenze

Povinné poplatky na místě

pobytová taxa

Poznámka

Doprava autokarem

Nástupní a svozová místa : Tišnov, Kuřim, Brno, Praha, Prostějov, Olomouc, Přerov, Frýdek Místek, Ostrava, Zlín, Uherské Hradiště, Strážnice, Hodonín, Břeclav


Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Itálie

Itálie - slunce, moře, víno, památky

Itálie patří mezi nejnavštěvovanější evropské země, kam každý rok míří na dovolenou tisíce turistů. Itálie nabízí nepřeberné možnosti, jak strávit dovolenou. Turisty lákají historická města, ve kterých mohou obdivovat mnoho kulturních památek. Milovníkům odpočinku u moře Itálie nabízí nádherné písečné pláže, na kterých mohou strávit báječnou dovolenou.
Všem svým návštěvníkům Itálie poskytuje kromě poznání a odpočinku také komfortní ubytování včetně kulinářských zážitků. Kdo raději volí odpočinek v přírodě, tomu Itálie nabízí například možnost aktivní dovolené v horách nebo odpočinek na nekonečných, písčitých plážích u moře.
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den

Odjezd z ČR ve večerních hodinách. Průjezd Rakouskem a Itálií.

2. den

V odpoledních hodinách se ubytujeme v hotelu v oblasti Tropey a budeme mít volný den, večeře.

3. den

Po snídani se vydáme do městečka TROPEA, které se pyšní titulem nejmalebnější město celého Tyrhénského pobřeží. Navštívíme jeho historické centrum, které je proslulé zejména množstvím kostelů, ale také typickými obchůdky se suvenýry. Během dne budeme mít možnost ochutnat proslulé kalábrijské produkty, jako je např. nduja či marmeláda z místní vyhlášené cibule v rámci připravené degustace. Nenecháme si ujít možnost koupání na místních proslulých romantických plážích, které se řadí mezi nejvyhlášenější v celé Evropě, a budeme mít možnost ochutnat typickou jihoitalskou rybu – mečouna, který se řadí mezi vyhlášené místní speciality. V pozdních odpoledních hodinách se přesuneme do oblasti CAPO VATICANO k místu, kde v antické době byla věštírna a dnes zde najdeme maják a nádhernou vyhlídku na Messinskou úžinu, část ostrova Sicílie a při dobré viditelnosti i několik Liparských ostrovů. Právě v těchto místech se do pobřeží zařezávají vysoké skály, které vytváří malé zátoky s romantickými písčitými plážičkami a křišťálově průzračnou vodou. Vrátíme se zpátky na ubytování, večeře.

4. den

Snídaně, individuální volno, pobyt u moře, večeře. Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře.
Fakultativně: lodní výlet na LIPARSKÉ OSTROVY (UNESCO). Liparských ostrovů je celkem sedm, my navštívíme 3 nejzajímavější – ostrov STROMBOLI, který je asi nejvyhlášenější díky své erupční činnosti, jenž na tomto ostrově probíhá každých 15 – 20 minut. Zavítáme do stejnojmenného městečka, kde najdeme typické místní suvenýry z obsidiánu a pemzy, ale také četné restaurace, kostel sv. Františka či dům, ve kterém se v roce 1949 točil film s Ingrid Bergmannnovou, který celý ostrov proslavil. Neopomeneme koupání na místních plážích sopečného původu. Poté odplujeme lodí na ostrov LIPARI, který dal celému souostroví název a na kterém si přijdou na milovníci památek: je zde spousta středověkých uliček, kterým vévodí místní akropole s dominantou kostela sv. Bartoloměje a antickým amfiteátrem. Liparské ostrovy spadají správně pod region Sicílie, takže zde budete moci obdivovat typickou sicilskou architekturu, pestrobarevnou keramiku a také v nepřeberném množství restaurací ochutnat některou místní lahůdku. Odpoledne se přesuneme lodí na ostrov VULCANO, jenž je po Stromboli řazen mezi druhý vulkanicky činný ostrov celého souostroví a jeho vulkanická činnost se projevuje sirnými fumaroly. Za návštěvu stojí koupel v místním bahenním jezírku, které má blahodárné účinky zejména na kožní a revmatické problémy. Jen pár kroků od tohoto jezírka se nachází místo, kde v moři vyvěrají sirné prameny a moře zde přirozeně ohřívají a vytváří tak jakousi přírodní perličkovou lázeň. Nicméně ostrov Vulcano je proslavený i svými plážemi či možností výstupu ke zdejšímu kráteru. Po návštěvě ostrova odjedeme do přístavu a vrátíme se zpět na ubytování.

5. den

Po snídani se vydáme do severnější části Kalábrie na CEDRÁTOVOU RIVIÉRU. Název není odvozen od jehličnatých cedrových stromů, nýbrž podle typických místních citrusů, cedrátů. Říká se jim také Adamovo jablko a jde o plod zeleno-limetkové barvy, roste na listnatých stromech, které se vyskytují jen na několika málo místech světa a právě zde v Kalábrii se jim daří nejlépe. Z plodů se vyrábí se místní vyhlášený likér vzdáleně připomínající Becherovku, ale i limonády, sirupy, kandované ovoce a kosmetické výrobky. Na cedrátové riviéře se ubytujeme a budeme relaxovat na pláži. Večeře.

6. den

Snídaně. Dopoledne zavítáme do kouzelného městečka DIAMANTE proslulého feferonkami, citrusem cedrát, či tzv. murales – nástěnnými malbami, které zde spatříme doslova na každém “rohu”. Kulisu Diamante tvoří průzračně čisté moře s drobnými ostrůvky, které omývá skalnaté výběžky pobřeží s krásnou přírodou. Odpoledne nás čeká prohlídka starobylé části městečka SCALEA. To se rozprostírá na úbočí svahu vypínajícím se nad mysem Capo Scalea. Středověké město Scalea je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst Kalábrie. Název je odvozen od teras - schodů - na kopcích, kde bylo městečko vystavěno. Samotná Scalea se dělí na dvě části: Scalea Vecchia – stará část města na kopci se starým normanským hradem, úzkými uličkami, paláci, portály, kostely, a Scalea Nuova s moderními hotely a apartmány, obchody, bary a cukrárnami. Městečko zaujme svou atmosférou dlážděných uliček, byzantskou kaplí z 11.století, nebo zříceninou normansko-aragonského hradu. Po prohlídce města se večerních hodinách se vrátíme na ubytování, večeře.

7. den

Po snídani se vypravíme do starověkého města, které bylo doslova pohřbeno při výbuchu Vesuvu a které na nás dýchne svou jedinečnou atmosférou zašlé slávy i výjimečné kultury - POMPEJE. Od roku 1997 jsou trosky starověkých Pompejí na seznamu UNESCO. Město, které patřilo k neapolské provincii, bylo roku 79 n. l. zničeno masivní erupcí sopky Vesuv. Město je unikátním způsobem zakonzervováno a díky němu mají badatelé možnost udělat si přesný obrázek, jak vypadal život v 1. století n. l. Pompeje se rovněž staly námětem pro mnoho uměleckých děl, filmových či televizních zpracování a knih. I vy máte možnost navštívit místo, kde se díky přírodní katastrofě, doslova zastavil čas. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování, večeře.

8. den

Snídaně. Dnes nás čeká MARATEA, město ležící v regionu Basilicata. Je jediným městem tohoto regionu nacházejícího se u pobřeží Tyrhénského moře. Díky své nádherné scenérii a pobřeží nese název "Perla Tyrhénského moře". Každoročně je navštěvována kvůli své historii, kultuře a zvláště kvůli nádhernému pobřeží s útulnými plážemi, obklopenými piniemi, duby nebo jasmínem. Na kopci za městem jsou roztroušeny ruiny původního a již opuštěného města Maratea Antica. Další zajímavost města spatříme na vrcholku Monte San Biagio (624 m), kterému dominuje tzv. Redentore. Jedná se o obrovskou mramorovo-betonovou sochu Krista, který je zády otočen k moři a svůj pohled upírá k horám ve vnitrozemí. Naproti soše uvidíte svatyni postavenou na místě pohanského chrámu, kam každoročně míří procesí věřících. Po prohlídce Maratey se vydáme jižním směrem do typického plážového letoviska Praia a Mare. Zde budeme mít možnost koupání, nebo podniknout fakultativní plavbu loďkou okolo blízkého ostrůvku ISOLA DINO, který vyniká svou pestrou přírodou. Divoce zde roste myrta, ze které se v Kalábrii vyrábí tradiční likér mirto. Ostrůvek si oblíbili mořští ptáci, kteří vítají hustý středomořský porost tzv. macchií a trpasličích palem a jeskyně v útesech, které lemují ostrov. Ve večerních hodinách přijedeme zpět na ubytování, večeře.

9. den

Snídaně. Závěrečný den podnikneme lodní výlet, který nám zprostředkuje poznání Sorrentského poloostrova, během kterého budeme obdivovat jedinečnou krásu Amalfské riviéry – ostrůvky Galli nazývané Ostrovy Sirén, proslulé malebné POSITANO, rozložené na skalnatém svahu nad mořem s typickou krajkovou módou a konečně samotné město AMALFI, dříve centrum mocné námořní republiky, založené prý samotným Konstantinem Velikým. Toto malebné italské městečko bylo vybudováno přímo v rokli, uprostřed pohádkově kouzelné krajiny. Barevné domečky nalepené na skále vytvářejí pestrobarevnou mozaiku, nad níž ve dne v noci bdí monumentální hora Monte Cerreto. Jde o jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst Itálie. Výlet nám poskytne nezapomenutelné zážitky koupání přímo z lodě na otevřeném moři. Kdo nevyužije možnosti lodního výletu, stráví poslední den zájezdu koupáním a relaxací v Sorrentu. Na cestu zpět do ČR se vydáme večer.

10. den

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

  • 7 ubytování
  • 7 polopenzí
  • dopravu luxusním autokarem
  • služby českého průvodce
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.


Cena nezahrnuje

  • pobytové taxy, místní dopravu
  • lodní výlety, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 150 EUR

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme