Itálie - VINICE, PALMY A JEZERA POD HORSKÝMI ŠTÍTY | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2024

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149

VINICE, PALMY A JEZERA POD HORSKÝMI ŠTÍTY

Itálie

First
Minute
12 fotografií
2.7. - 7.7.2024
5 nocí / 6 dní
Snídaně
Autokarem
osoba od / zájezd 18 890
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Za vínem a poznáním do tří zemí! S jízdou Bernina Express a ledovcem Diavolezza

VIA MALA • MONTE GENEROSO • COMO • VAL VERZASCO • LAVERTEZZO • VOGORNO • ASCONA • LAGO MAGGIORE • LOCARNO • LAGO DI COMO • MALOJA PASS • SVATÝ MOŘIC • DIAVOLEZZA • BERNINA EXPRESS • TIRANO • VILA CARLOTTA • BELLAGIO • DOMASO • ALPROSE • LUGANO

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu 3* s bazénem ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím

Stravování

5 snídaní a 3 večeře
návštěva vinařství s ochutnávkou vín v Itálii s občerstvením

Povinné poplatky na místě

Pobytová taxa

Poznámka

vlak Bernina Express nutná včasná rezervace
lanovka Diavolezza nutná rezervace v CK

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Itálie

Itálie - slunce, moře, víno, památky

Itálie patří mezi nejnavštěvovanější evropské země, kam každý rok míří na dovolenou tisíce turistů. Itálie nabízí nepřeberné možnosti, jak strávit dovolenou. Turisty lákají historická města, ve kterých mohou obdivovat mnoho kulturních památek. Milovníkům odpočinku u moře Itálie nabízí nádherné písečné pláže, na kterých mohou strávit báječnou dovolenou.
Všem svým návštěvníkům Itálie poskytuje kromě poznání a odpočinku také komfortní ubytování včetně kulinářských zážitků. Kdo raději volí odpočinek v přírodě, tomu Itálie nabízí například možnost aktivní dovolené v horách nebo odpočinek na nekonečných, písčitých plážích u moře.
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Brna, Prahy a Plzně odjedeme v brzkých ranních a ranních hodinách. Po průjezdu Německem a Rakouskem se již budeme moci kochat výhledy na okolní malebnou krajinu. Švýcarsko je známo krásnými přírodními scenériemi, láká na alpské velikány, ale pyšní se také atraktivními soutěskami. My se podíváme k té nejkrásnější a v minulosti nejobávanější. Via Mala, doslovně ďábelská cesta, byla již v době Římanů obávanou přístupovou cestou k Alpám. Ve večerních hodinách přijedeme na naše ubytování v nádherné oblasti u italského fjordovitého jezera Lago di Como, jehož scenérie hor a rozeklaných úbočí přitahuje turisty již po staletí. Kouzlu oblasti propadl i spisovatel Stendhal, který několikrát u jezera Como pobýval. Ubytujeme se na celý pobyt v rodinném hotelu s venkovním bazénem.

2. den
Po snídani pojedeme do Švýcarska, abychom podnikli výjezd zubačkovou lanovkou na Monte Generoso. Během 40 minut vystoupáme nádhernou krajinou do nadmořské výšky 1.700 m, odkud se nám rozevře panoramatický pohled do kraje. Možnost oběda ve vyhlídkové restauraci. Odpoledne strávíme již zase v Itálii ve městě Como, kde v roce 195 př. n. l. Římané založili pevnost Comum. Dnes na témže místě stojí bezmála osmdesátitisícové město. Sídlo, jemuž každopádně na půvabu přidává jezero obklopené zelenými vrchy, ale které toho nabízí k vidění o dost víc. Například muzeum a sochu jednoho významného rodáka – fyzika – právě v Comu se totiž v roce 1745 narodil Alessandro Volta. Se šálkem kávy nebo skleničkou vína si vychutnáme atmosféru pozdního odpoledne na katedrálním náměstí v centru s lákavými obchody s italskou módou. V podvečer se vrátíme do hotelu, relaxace u bazénu (bude-li hezky, hotel má venkovní bazén) Večeře v hotelu.

3. den
Tento den nás čeká návštěva Švýcarska v podobě velmi atraktivního kantonu Ticino. Do ticha starobylých vesniček s jednoduchými kamennými domy se ponoříme v izolovaném horském údolí Val Verzasco, které je naprostým protikladem luxusních jezerních měst. V městečku Lavertezzo se projdeme po kamenném mostě, který se klene nad průzračnou smaragdovou vodou. Možnost koupání. Před návratem do hotelu se ještě zastavíme na fotografickou zastávku u přehrady Vogorno, kde filmoval seskok James Bond. Poté přijedeme do umělecké a intelektuální Ascony, kdysi bývalé rybářské vesnice s nábřežím lemovaným kavárnami a restauracemi. Projdeme se kamennou ulicí, v jejíchž starobylých budovách můžeme obdivovat starožitnosti, šperky, módu nebo švýcarské hodinky. Před návratem do hotelu se zastavíme v oblasti jezera Lago Maggiore. Navštívíme Locarno, město oranžovníků a datlových palem se známou dominantou mariánského kostela Madonna del Sasso, jež od města dělí jen několikaminutová jízda kolejovou lanovkou. Na večeři se vrátíme do našeho hotelu.

4. den
Dnes nás čeká celodenní výlet za nejvyhlášenějšími atraktivitami švýcarského kantonu Graubünden: zažijeme nejslavnější silnicí Maloja Pass, navštívíme nejluxusnější horské středisko Svatý Mořic, vyjedeme lanovkou na 3tisícovku Diavolezza, odkud budeme moci pozorovat jedinou 4tisícovku kantonu Graubünden - Piz Bernina a na závěr se projedeme nejslavnějším švýcarským panoramatickým vlakem Bernina Express – od ledovců k palmám!
Po snídani pojedeme nejprve podél jezera Lago di Como, abychom vzápětí zaměnili nábřežní lázeňskou promenádu za impozantnost švýcarských Alp. Jedna z nejslavnějších silnic světa nás v neuvěřitelných zákrutech s úžasnými výhledy dovede do průsmyku Maloja Pass do výšky 2.000 m. Vrchol Piz Corvatsch na horizontu nám ohlásí, že právě přijíždíme do mondénního resortu Svatý Mořic (1 856 m), který již dvakrát hostil zimní olympijské hry. Křišťálový vzduch a vůni lesů budeme vnímat při procházce kolem jezera a podíváme se také do centra města. Poté již pojedeme přes Pontresinu k údolní stanici Bernina Diavolezza a kabinovou lanovkou se vyvezeme do stanice Diavolezza do výšky 3.000 m. Z návštěvní plošiny se nám otevřou dechberoucí výhledy na Rhétské a Orobské Alpy a ledovec Piz Bernina. V místní vyhlídkové restauraci se budeme moci občerstvit (doporučujeme zvýhodněnou cenu lanovka + oběd cca 62 CHF, nutno objednat v CK předem). Odpoledne sjedeme do údolí, abychom si na závěr „slízli třešinku z dnešního dortu“. A to již přijíždí nejslavnější švýcarský rychlík červená Bernina Express s velkými prosklenými panoramatickými okny, která ještě umocní jedinečnou podívanou, jež nás bude doprovázet na dvouhodinové cestě ze světa ledovců k vinicím a palmám italského Tirana. Projedeme nejkrásnější úsek trasy – budeme žasnout nad barvami Lago Bianco a projedeme také slavný kruhový viadukt Brusio. Náš vlak vlnící se po trase Rhétské dráhy, jež je zapsána na seznam UNESCO, je mistrovským technickým dílem pokořujícím alpské velikány. Na pozdní večeři se vrátíme do našeho hotelu.

5. den
Po snídani nás autobus odveze k jezeru Lago di Como, a zavítáme k vile Carlotta v Tremezzu. Tento elegantní palác z 18. století stojí uprostřed překrásných zahrad s bujnou vegetací, kde na jaře rozkvétají rododendrony, kamélie a azalky. Pyšní se prvotřídní polohou s úchvatným výhledem na jezero. Po prohlídce poplujeme lodí do městečka Bellaggio ležícím na jednom z nejkrásnějších míst u jezera – na severním mysu Punta di Bellagio. Budeme obdivovat krásy jezera Como s neobyčejně pestrou středomořskou vegetací. I nás okouzlí kontrast palem a olivových stromů se štíty alpských masivů. Odpoledne zamíříme do nejsevernější italské vinařské oblasti u jezera Como. Oblast Domaso je atraktivním gurmánským a vinařským místem, kde lahodná vína dozrávají v mírném klimatu na terasovitých vinicích. Na terase místního vinařství s nádherným výhledem na jezero se ponoříme do dávné historie, vůně i chutě těchto vín. Ochutnáme také sýry z místní výroby, prošuto i domácí italské rizoto a typický dezert s likérem. Návrat na ubytování.

6. den
Po snídani nás bude nedaleko švýcarského Lugana očekávat exkurze ve světoznámé čokoládovně Alprose, kde budeme mít možnost různé druhy čokolád nejen ochutnat, ale také si je výhodně zakoupit. Poté přejedeme do noblesní metropole švýcarské riviéry Lugano, které je malebně obklopeno palmami a horskými štíty. Projdeme po jezerní promenádě v Luganu přezdívaném Rio de Janeiro starého kontinentu a prohlédneme si nádherné fresky v kostele Santa Maria degli Angioli. S malebným Ticinem se rozloučíme symbolicky u šálku vynikajícího espresa nebo sklenice s vychlazeným Prosecem s výhledem na Monte Bré a San Salvatore. Do ČR se budeme vracet přes Rakousko a Německo. Příjezd do ČR v nočních hodinách.

Cena zahrnuje

 • 5 ubytování v hotelu ***, 
 • 5 snídaní, 
 • 3 večeře, 
 • 1 návštěva vinařství s ochutnávkou vín v Itálii s občerstvením
 • vstup do muzea čokolády včetně ochutnávky v Alprose
 • doprava autokarem, 
 • služby českého průvodce, 
 • zákonné pojištění ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,  
 • vlak Bernina Express: Diavolezza – Tirano - NUTNOST BRZKÉ OBJEDNÁVKY – 1.690 Kč
 • vlak Bernina Express: Diavolezza – Tirano - dítě a mládež do 24,99 let - NUTNOST BRZKÉ OBJEDNÁVKY – 1.390 Kč
 • lanovka Diavolezza s obědem (nutno rezervovat v CK předem, platba na místě) cca 62 CHF
 • lanovka Diavolezza bez oběda (nutno rezervovat v CK předem, platba na místě) cca 47 CHF
 • předpokládaná částka na další vstupy cca 30 € + 110 CHF,
 • fakultativní služby, pobytová taxa, místní doprava, 
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme