Portugalsko - PORTUGALSKO - ZEMĚ MOŘEPLAVCŮ | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2024

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149

PORTUGALSKO - ZEMĚ MOŘEPLAVCŮ

Portugalsko

20 fotografií
15.9. - 22.9.2024
7 nocí / 8 dní
Polopenze
Letecky
osoba od / zájezd 33 990
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Óbidos • Nazaré • Alcobaca • Batalha • Coimbra • Porto • Braga • Guimaraes • Tomar • Fátima • Lisabon • Sintra • Cabo da Roca • Cascais

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce

Stravování

7 snídaní a 5 večeří

Povinné poplatky na místě

Pobytová taxa

Doprava

Doprava letecky
odlet/přílet PRAHA

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Portugalsko

Na samý okraj Evropy, k vlnám Atlantského oceánu se můžete vypravit nejen během prázdnin s poznávacím zájezdem, se kterým objevíte kouzlo kontinentálního Portugalska. Navíc se můžete nechat zlákat k prožití své dovolené na Madeiře, která každého překvapí svou krásnou přírodou.
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet z Prahy do Lisabonu, transfer na ubytování v okolí Óbidos.

2. den
Snídaně, a po ní budou naše cesty směřovat do středověké vesničky Óbidos s úzkými uličkami sestávající z bílých domečků s charakteristickými terakotovými střechami. Obchůdky nás přilákají ke koupi nějakého zajímavého místního výrobku, či lokálního všudypřítomného třešňového likéru Ginjinha. Po procházce Óbidosem navštívíme rybářskou vesnici Nazaré, projdeme se po místní pláži. Dále budeme pokračovat do městečka Alcobaca s monumentálním cisterciáckým klášterem ze 12. století, založeném na oslavu vítězství nad Maury u Santarému (UNESCO). Klášter ve svých zdech ukrývá i hrobku několika panovníků. Den ukončíme v městečku Batalha návštěvou stejnojmenného královského kláštera dominikánů (UNESCO). Klášter byl založen na oslavu vítězství Portugalců nad kastilským králem u vesnice Aljubarrota, proto i název „batalha“ - bitva. Klášter postupně vznikající od 14. do 16. století tak zachycuje vývoj portugalské vrcholné gotiky až k pozdní gotice – manuelskému stylu. V klášteře je pohřben i slavný portugalský princ Jindřich Mořeplavec. Odjezd na ubytování v okolí Coimbry, večeře.

3. den
Snídaně, po které si prohlédneme úžasné město Coimbra, které bylo až do 13. století hlavním městem země. Coimbra je také rodištěm šesti portugalských králů a kolébkou vzdělanosti říše. Nachází se tu nejstarší univerzita v Portugalsku (druhá nejstarší na světě), na které vystudovali velikáni portugalské literatury. Prestiž univerzity sem dodnes přitahuje tisíce studentů, kteří z více než 80 tisíc obyvatel Coimbry tvoří jednu čtvrtinu. Coimbra je považována za nejromantičtější portugalské město, neboť strmé úbočí svahu při řece Mondego, na kterém se Coimbra rozprostírá, představovalo nejen strategicky výhodné místo, ale i malebnou kulisu k nejrůznějším příběhům vášní hodným Shakespearova pera. Pokračování naší výpravy směřuje do Guimaraes – kolébky portugalského národa. Úzké středověké uličky v zachovalém jádru přímo vybízejí k procházce. Historické jádro města je uznáno světovým kulturním dědictvím. Historické domy byly postupně zrekonstruovány a hrad sv. Michala se stal dominantou města. Další zajímavostí města je Vévodský palác Paco dos Duques - dnes muzeum. Dále budeme pokračovat do středověké Bragy se zastavením na poutním místě Bom Jesus do Monte (UNESCO). Poutní místo tvoří okouzlující barokní areál, kterému vévodí monumentální schodiště, kde každé poschodí je současně zastavením křížové cesty i alegorickým vyobrazením pěti smyslů. Den zakončíme ve vinných sklípcích caves v Portu (vstup není v ceně zájezdu), ve světě proslaveném svým portským vínem, které však není z Porta - vinice se nacházejí v údolí řeky Douro, asi 100 km od města a víno je v sudech převáženo do Vila Nova de Gaia, městečka ležícího na druhé straně řeky téměř splývajícího s Portem. Ubytování a večeře v okolí Porta.

4. den
Snídaně. Dnes se budeme celý den věnovat Portu, druhému největšímu městu Portugalska, metropoli provincie Douro. Porto je krásné město, které si nás získá kouzelnými uličkami, pozoruhodnou historií, množstvím památek a milou atmosférou velkého města, které si přesto zachovalo rázovitý šarm překypující životem. Procházky po historické čtvrti Ribeira, po březích Doura až po jeho ústí do Atlantiku, mají nezaměnitelnou atmosféru. Prohlédneme si katedrálu Terreido da Sé, čtvrť Barredo s domy naklánějícími se do stran, až máte pocit, že musejí spadnout a gotický kostel Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Návrat na ubytování v okolí Porta, večeře.

5. den
Snídaně, po které se nejdříve vydáme do města Tomar, kde se nachází Convento de Cristo, templářský hrad s klášterem z 12. stol., který byl sídlem rytířů Kristova Řádu (UNESCO). Jedna z nejvýznamnějších staveb Portugalska vznikala postupně mezi 12. a 16. stoletím, kruhový kostel kláštera byl postaven podle Omarovi mešity v Jeruzalémě, omylem považované za chrám Šalamounův. Neobyčejně zdobné okno chrámu, tzv. „Manuelské okno“ či „Okno z Tomaru“ je považováno za vrcholnou ukázku manuelského stylu. Po prohlídce chrámu pokračujeme do Fátimy, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst křesťanského světa s velkou neobarokní bazilikou, postavenou na počest zjevení Panny Marie. Věže baziliky měří 65 m a náměstí je dvakrát větší než náměstí baziliky sv. Petra v Římě. Na hlavním oltáři je možné vidět vitráže s výjevy zjevení a obraz s poselstvími, které odevzdala Marie pastýřům při zjevení. Za zmínku stojí i monumentální varhany z roku 1952, které mají 12 tisíc píšťal. Ubytování ve Fátimě, večeře.

6. den
Po snídani odjedeme k prohlídce hlavního města země Lisabonu - města, na které se dívá socha Krista, které je přesnou replikou té slavnější v Riu de Janeiro. Lisabon se díky svému přístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodním přístavem a lodní křižovatkou světa s největšími suchými doky na evropském kontinentě. O jeho velkoleposti a jedinečné atmosféře se přesvědčíme během prohlídky: projdeme se po historickém srdci a duši Portugalska, starobylé čtvrti Belém s klášterem Jeronýmů (další vrchol manuelské architektury), půjdeme k věži Torre de Belém (původně obranná věž a maják na řece Tejo), k hradu Castelo de Sao Jorge, odkud vedou uličky do nejstarší čtvrtě Alfama, založené Féničany. A nakonec již ve volném čase, když si dopřejeme vyvezení železným výtahem elevador de Santa Just postaveném podle návrhu žáka slavného stavitele A. G. Eifella, se nám ukáže starý Lisabon jako na dlani. Odjezd na ubytování u Lisabonu, večeře.

7. den
Snídaně, tento den pojedeme na celodenní výlet do okolí Lisabonu po trase Sintra - Cabo da Roca – Cascais – Estoril. Sintra, bývalé letovisko portugalské šlechty, plné paláců různých stylů a křivolakých uliček s malými obchůdky je nejnavštěvovanějším městem Portugalska (UNESCO). Lákadlem je zde letní rezidence portugalského krále Palácio Nacional de Sintra postavená na přelomu 15. a 16. stol. Naším dalším doporučením je Quinta da Regaleira se známou zednářskou iniciační studnou, která je mezi turisty nesmírně populární. Po schodišti můžete sestoupit až na samotné dno kde je jasně patrný rosekruciánský kříž, ve studni můžete spatřit mnohé zednářské symboly. Individuálně Palácio da la Peňa z 19. stol., který je nejzachovalejším příkladem romantické portugalské architektury. Na další zastávce si vychutnáme výhledy z nejzápadnějšího cípu kontinentální Evropy, Cabo da Roca a v rybářském městečku Cascais možná ochutnáme některou z místních rybích specialit. Seznámíme se s portugalskou obdobou Monte Carla - Estorilem, nejznámějším letoviskem pobřeží Costa Estoril. Návrat na ubytování.

8. den
Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování v hotelech ***, 
 • 7 snídaní, 
 • 5 večeří, 
 • leteckou přepravu Praha/Lisabon/Praha, 
 • letištní taxy a poplatky, 
 • transfer z/na letiště, 
 • dopravu autokarem dle programu, 
 • služby českého průvodce, 
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,
 • vstup do vinných sklepů v Portu s ochutnávkou 500 Kč - rezervace nutná při objednání zájezdu, 

 • Fado se 2 nápoji cca 30 EUR, 
 • předpokládaná částka na další vstupy cca 90 EUR,
 • fakultativní služby, pobytová taxa, místní doprava,
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme