Slovinsko - LUXUSNÍ POBYT V LÁZNÍCH BLED A LUBLAŇ | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2024

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149

LUXUSNÍ POBYT V LÁZNÍCH BLED A LUBLAŇ

Slovinsko

First
Minute
12 fotografií
11.7. - 14.7.2024
3 nocí / 4 dní
Polopenze
Autokarem
osoba od / zájezd 13 990
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

JULSKÉ ALPY • BLED • BLEDSKÉ JEZERO • BOHINJSKÉ JEZERO • RIBČEV LAZ • VOGEL • POSTOJENSKÉ JESKYNĚ • PREDJAMA • LUBLAŇ

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu **** poblíž jezera, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.
V ceně ubytování je i vstup do krytého centra s bazény Živa v hotelu 4* superior (cca 100 m od našeho hotelu). Jedná se o největší komplex bazénů v okolí s výhledem na jezero (4 vnitřní termální bazény, skluzavka, dětský krytý termální bazén, venkovní termální bazén, 2 studené bazény, za příplatek možnost využití saun).

Stravování

Polopenze
snídaně a večeře formou bufetu
Snídaně jsou podávány přímo v našem hotelu, večeře v sousedním hotelu 4*

Povinné poplatky na místě

pobytová taxa

Poznámka

Vstup do wellness centra s bazény v ceně

Doprava

Autokarem
odjezdová místa Brno, Mikulov
svozy zdarma
Praha, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Velké Meziříčí, Velká Bíteš, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Zlín, Kroměříž, Olomouc, Přerov, Prostějov, Vyškov.

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Slovinsko

Kouzelná země, ležící mezi Jadranem a Julskými Alpami překvapí své návštěvníky nedotčenou přírodou, romantickou krajinou plnou jezer, krasových jeskyní ale i krásou hlavního města Ljublaně, kterému vtiskl část jeho podoby i známý architekt Plečnik. Dovolenou si zpříjemníte výbornou slovinskou kuchyní a skvělými místními víny.

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den

Z Brna a Mikulova vyjedeme v ranních hodinách (Praha svoz). Přes Rakousko se vydáme do oblasti slovinských Julských Alp. Ubytujeme se v lázních Bled, v jednom z nejfotografovanějších míst Evropy u pohádkově vyhlížejícího Bledského jezera s ostrůvkem a hradem. Ledovcové jezero Bled je malebně zasazeno do kulisy Julských Alp, má vynikající mikroklima, jež inspirovalo švýcarského lékaře Arnolda Riki v 19. století. Díky jeho metodě léčby, založené na kombinaci termální vody a turistiky, byly v době Rakouska-Uherska lázně Bled nejvyhledávanějšími v monarchii. Ubytujeme se v hotelu 4* poblíž jezera. V ceně ubytování je i vstup do krytého centra s bazény Živa v hotelu 4* superior (cca 100 m od našeho hotelu). Jedná se o největší komplex bazénů v okolí s výhledem na jezero (4 vnitřní termální bazény, skluzavka, dětský krytý termální bazén, venkovní termální bazén, 2 studené bazény, za příplatek možnost využití saun). Snídaně jsou podávány přímo v našem hotelu, večeře v sousedním hotelu 4*. Během procházky lázněmi se seznámíme s historií kraje v Bledském hradu, někdejším sídle biskupů z Brixenu, který majestátně trůní na skalnatém ostrohu ve výšce 140 metrů nad vodní hladinou a ze své terasy nabízí neopakovatelné vyhlídky do kraje. Večeře, nocleh.

2. den

Po snídani pojedeme do kraje mýtů a legend na jižní stranu Triglavského masivu ke břehům ledovcového Bohinjského jezera. Ve vesničce Ribčev Laz, která je fotograficky proslavena typickým pohledem na kamenný most a kostelík sv. Jana křtitele, budeme mít možnost nasednout na výletní loď a budeme obdivovat nekonečné lesy i nádherná horská panoramata s nejvyšším vrcholem Vogel, který se šplhá téměř do 3 tisíc metrů nad mořem. Otužilci se také mohou v křišťálovém jezeře vykoupat. Opačný pohled z ptačí perspektivy na celé údolí s jezerem a protilehlá horská panoramata Triglavského národního parku se nám naskytne právě z vrcholu Vogel, kam můžeme vyjet lanovkou. Po návratu do Bledu budeme mít možnost relaxace a koupání ve wellness centru Živa v hotelu 4* nebo absolvovat tradiční vyjížďku ručně poháněnou loďkou na jezerní ostrov s kostelem P. Marie. Večeře, nocleh.

3. den

Po snídani pojedeme do slavné oblasti Slovinského Krasu, abychom navštívili jednu z nejslavnějších a nejnavštěvovanějších jeskyní na světě. A víte, že 1. oficiálním návštěvníkem Postojenských jeskyní byl arcivévoda František Ferdinand d'Este? Za 200 let od jejího zpřístupnění již jeskyni navštívilo víc než 35 miliónů turistů. A tak i my nasedneme do speciálního vláčku, kterým budeme projíždět obrovským systémem tunelů, chodeb a hal, v nichž lustry jsou tvořeny překrásnými stalaktity a kde dekorace vytvořila sama příroda v podobě vápencových skulptur. Do středověku se přeneseme jen o několik kilometrů dál – zastavíme se na fotografickou zastávku u hradu Predjama. Hrad je postaven na obdivuhodném místě v převisu ve vysoké skále a rozkládá se nad kaňonem řeky Lokva. Dozvíme se i legendu o slovinském baronovi i loupežníkovi Erasmu Luegerovi, obdobě slovenského Juraje Jánošíka, jenž jedněm bral a druhým dával… V pozdním odpoledni se vrátíme do hotelu, možnost relaxace ve wellness hotelu 4*. Večeře, nocleh.

4. den

Po snídani pojedeme do Lublaně. Nejdříve nahlédneme do katedrály sv. Mikuláše a do známé tržnice se sloupořadím vedoucím až k Dračímu mostu. Vychutnáme si atmosféru kamenných uliček staré Lublaně a kaváren na nábřeží Lublanice, nad kterou se klene nejfotografovanější místo ve městě Trojmostoví od architekta Plečnika. Naše rozloučení s městem bude z výšky věže středověkého Lublaňského hradu. Odpoledne odjedeme do ČR, příjezd do Brna ve večerních hodinách, následně svoz do Prahy.

Cena zahrnuje

 • 3 ubytování v hotelu****, 
 • 3 snídaně,
 • 3 večeře v sousedním hotelu****, 
 • dopravu luxusním autokarem,
 • denně vstup na 3 hodiny do bazénového komplexu s wellness, 
 • služby českého průvodce,
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,
 • předpokládaná částka na vstupy cca 75 EUR,
 • fakultativní služby, pobytová taxa cca 11 EUR, místní doprava,
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme