Španělsko - CESTA PO ŠPANĚLSKÉM KRÁLOVSTVÍ - LET | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2024

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149

CESTA PO ŠPANĚLSKÉM KRÁLOVSTVÍ - LET

Španělsko

36 fotografií
11.9. - 21.9.2024
10 nocí / 11 dní
Polopenze
Letecky
osoba od / zájezd 33 990
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Zaragoza - El Escorial - Madrid - Toledo - Granada - Córdoba – Sevilla - Gibraltar - Peňíscola - Costa Brava - Girona - Tossa de Mar - klášter Montserrat - Barcelona

Alhambra - záloha na zajištění prohlídky a vstupu 1000 Kč - vstup je nutno při přihlášení k zájezdu rezervovat
Real Alcázar - záloha na zajištění prohlídky a vstupu 500 Kč - vstup je nutno při přihlášení k zájezdu rezervovat

Pro vstup na území Gibraltaru doporučujeme platný cestovní pas (cestovní pas musí být platný ještě 6 měsíců po dni vstupu na území Gibraltaru).

Ubytování

Ubytování je zajištěno v okolí měst, v hotelech*** ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce.

Stravování

Polopenze - snídaně (v případě nutnosti balíček na cestu) a večeře.

Povinné poplatky na místě

pobytová taxa

Doprava

Doprava letecky
odlet/přílet PRAHA

Doprava autokarem
hlavní odjezdové místo PRAHA
Předpokládaná trasa: Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec, Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Plzeň, Rozvadov


Doprava kombi tam bus zpět let
hlavní odjezdové místo bus PRAHA
Předpokládaná trasa: Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec, Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Plzeň, Rozvadov
zpět letecky pouze Praha

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Španělsko

Španělsko je dnes synonymem pro klidnou a kvalitní dovolenou. Je to zejména kvalita služeb, která sem každoročně přivádí tisíce rodin. Vedle stálého slunečného počasí vás nikdy nezklame úrovní stravovacích služeb, a to zejména kvalitou a množstvím jídel nabízených v převážné většině hotelů formou švédských stolů.
Vedle čistých a prostorných pláží zde naleznete mnoho možností jak příjemně a aktivně prožít čas, který věnujete své dovolené. Hlavním důvodem trvalého zájmu o španělská letoviska jsou velmi příznivé ceny, a to jak ubytování promítnuté již do ceny zájezdu, který vám zajistí CK IDEAL-TOUR PRAHA, tak všech ostatních služeb, kterými si zpříjemníte svoji dovolenou. Při plánovaní dovolené věnujte vedle informací o dopravě také pozornost o možnostech nákupu fakultativních výletů do zábavních parků nebo historicky zajímavých míst.
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet z Prahy, přílet do Španělska a transfer na ubytování.

2. den
Snídaně, v ranních hodinách odjedeme do Zaragozy - nádherného historického města a metropole Aragonie, které se pyšní krásnými renesančními šlechtickými paláci. Dominantou města je bazilika Santa María del Pilar, katedrála La Seo a arabský opevněný palác Aljafería z 11. století - velkolepá ukázka maurské architektury. V Zaragoze nalezneme nádherné mudéjarské kostely – jedinečné příklady prolnutí stavebních prvků románských, gotických a renesančních s prvky islámského stavitelství. Jako vždy ve španělských městech je centrum všeho dění v městské tržnici. Ocelová stavba tržnice La Lanuza je nádherným příkladem účelné architektury konce 19. století, a co teprve všechny ty chutě a vůně, které nám nabídne… Odjezd do Madridu, ubytování v okolí města a večeře.

3. den
Snídaně, nejdříve vyjedeme do San Lorenza de El Escorial (UNESCO) k prohlídce jedinečného díla španělské architektury – monumentálního královského paláce a kláštera El Escorial s bazilikou a panteonem španělských králů. Tento palác, svým významem a rozsahem soupeřící snad jen s palácem Versailles, dal postavit na úpatí pohoří Sierra de Guadarrama král Filip II. v 16. století. Vrátíme se do španělské metropole Madridu, abychom podnikli okružní projížďku, během které se necháme okouzlit všemi důležitými náměstími: Plaza de Espaňa, kde si připomeneme slavného spisovatele Cervantese prostřednictvím sousoší jeho románových hrdinů - Dona Quijota a věrného služebníka Sancha, Plaza Mayor - hlavní náměstí, centrum života Habsburků 17. století s historickými budovami, obchůdky, terasami a tapas bary. Hned v blízkosti je Puerta del Sol (Sluneční náměstí) a dále uvidíme Královský palác, přestavěný z bývalé arabské pevnosti. Zájemci mohou navštívit i slavnou obrazárnu El Prado. Návrat do hotelu, večeře.

4. den
Snídaně. Dnes se vydáme do jednoho z nejkrásnějších španělských měst Toleda (UNESCO), které má mimořádně působivou historickou atmosféru; náměstí jsou plné místních trhovců, malebných kavárniček, obchody se suvenýry nabízejí výrobky z toledské oceli, typické toledské šperky. Uchvátí nás architektura města - na malém prostoru jsou zde křesťanské kostely a kláštery, židovské synagogy a mešity. Dominantní památkou je katedrála a Alcázar, kdysi vizigótský, pak římský palác, později sídlo španělského krále, vojenská akademie a dnes muzeum. Obdivovat budeme slavnou toledskou katedrálu, náměstí Zocodóver i muzeum slavného malíře El Greca. Po prohlídce Toleda budeme pokračovat do Granady, ubytování v okolí města, večeře.

5. den
Snídaně a hned po ní se vydáme k prohlídce slavné Granady, poslední výspy maurské vlády na Pyrenejském poloostrově. V Granadě budeme obdivovat goticko-renesanční katedrálu s královskou kaplí, ve které jsou pohřbeni nejslavnější španělští katoličtí králové Isabela Kastilská a Fernando Aragonský. Uličkami čtvrti Albaicín vystoupáme ke kostelu San Nicolás, z jehož terasy se nám naskytne úchvatný pohled na celý komplex paláce Alhambra s pevností Alcazába, zahradami Generalife a maurskými paláci. Tuto nádheru si samozřejmě nenecháme ujít , a tak navštívíme slavný Lví dvůr, obklopený soukromými komnatami granadských emírů s nesmírně jemnými a propracovanými dekoracemi (vstup je nutno při přihlášení k zájezdu rezervovat). Ze zahrad Generalife, jedinečné nádhery stvořené ze zeleně, vody a bělostí kamene, se podíváme na celé město. Návrat na ubytování, večeře (fakultativně večerní možnost návštěvy představení flamenca).

6. den
Snídaně. Dnes navštívíme Córdobu, fascinující křižovatku kultury arabské, židovské a katolické. V době vrcholu arabské moci kolem roku 1000 n.l. byla Córdoba jedním z nejbohatších měst tehdejšího světa. Projdeme se po starém mostě přes řeku Guadalquivir, abychom navštívili nejznámější památku města córdobskou mešitu – La Mezquita. Je to jediná mešita, která se zachovala ze španělského středověku a patří k největším na světě. Vstoupíme dovnitř a nekonečné sloupoví s jemnou výzdobou nás jakoby obejme a zcela ohromí. Ani katolická moc si nedovolila tuto perlu maurské architektury zbořit a pouze ji přímo uprostřed doplnila svým stavebním příspěvkem gotiky. Ponechala nám tak možnost této neopakovatelné konfrontace a dovolila zasnít se nad pomíjivostí časů dávno minulých. Dále se projdeme uličkami židovského města a poklonit se budeme moci památce filosofa Maimonida, prohlédneme si córdobskou synagogu. Na každém kroku nás budou provázet krásná patia a bílé uličky s květinovou výzdobou. Po prohlídce města se vydáme k Seville k ubytování, večeře.

7. den
Snídaně a po ní nás již čeká hlavní město Andalusie, kouzelná Sevilla. Ne náhodou z tohoto města pochází flamenco, býčí zápasy, Don Juan i ohnivá Carmen. Prohlídka pohádkového královského Alcázaru (vstup je nutno při přihlášení k zájezdu rezervovat), sídla maurských emírů, kastilských a později španělských králů – dokonalá ukázka mudéjarské architektury, mistrovské kombinace maurských stavebních technik a katolických symbolů. Projdeme se labyrintem židovské čtvrti Santa Cruz s půvabnými náměstíčky a patii ve stínu pomerančovníků. Obdivovat budeme jedinečnou sevillskou katedrálu, která ve svých rozlehlých prostorách ukrývá hrob Kryštofa Kolumba i nádherné oltáře ze stříbra a zlata dovezeného ze zámoří v dobách, kdy bylo Španělsko „zemí, nad kterou slunce nezapadalo“. Na celé město budeme vzhlížet z mohutné katedrální věže La Giralda. Po prohlídce města odjedeme k prohlídce britské kolonie Gibraltar k návštěvě nejjižnějšího místa evropského kontinentu). Následuje noční přejezd na pobřeží Costa Azahar.

8. den
V ranních hodinách příjezd na pobřeží Costa Azahar. Celý den strávíme na poloostrově s malebným městečkem Peňíscola s dominantou hradu postaveném templáři ve 13. století, kde našel útočiště papež Benedikt XIII., zvaný El Papa Luna, během tzv. Velkého západního schizmatu. Za hradbami ukrývajícími muzeum templářů si z teras dopřejeme krásných výhledů. Můžeme navštívit i rybářský přístav s tradičním prodejem ryb. Přímo ve městě je i krásná dlouhá písčitá pláž lákající k odpočinku a koupání. Odpoledne pak vyrazíme směrem k pobřeží Costa Brava/Costa Maresme, kam dorazíme ve večerních hodinách, ubytování, večeře.

9. den
Snídaně. Dnes nás čeká Girona, město doslova dýchající středověkou historií, s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí El Call, hradbami a krásnými románskými kostely (San Pere de Galligants a Sant Nicolau). Za prohlídku stojí Arabské lázně z 15.století. Zlatým hřebem bude jistě návštěva románské a gotické katedrály Santa Maria de Girona s jedinečnou klenotnicí a klášterem z románského období. Katedrála má nejširší chrámovou loď na světě se šířkou 22 metrů. Snad nejkrásnější procházka je po středověkých hradbách, které si vybrali filmaři jako kulisu pro scény z kultovního seriálu Hra o trůny. Právě z nich se otevírají ty nejkrásnější pohledy na celé město. Jedinečným kontrapunktem těchto obrázků jsou pak městské scenérie mostů a barevných fasád domů na nábřeží řeky Onyar. Z Girony se přesuneme do Tossy de Mar, jednoho z nejkrásnějších letovisek na pobřeží Costa Brava. Starobylé městečko zčásti schované za hradbami nás uchvátí malebností úzkých uliček s typickými bílými domy, spoustou zajímavých obchůdků, restaurací a barů. Vyjdeme si na vyhlídku k majáku na vyvýšenou skálu s pozůstatky rozsáhlého hradu a budeme obdivovat krásu Středozemního moře a skal divokého pobřeží Costa Bravy. Návrat na ubytování, večeře.

10. den
Snídaně, odjezd v ranních hodinách k prohlídce kláštera Montserrat, panoramatickou cestou části vnitrozemí Katalánska až k vrcholům výrazného montserratského hřebene. Klášter Montserrat je nejvýznamnějším poutním místem Katalánska, umístěný uprostřed impozantního národního parku. Od 13. stol. tvoří Montserrat také jednu ze zastávek poutníků na své cestě do Santiaga de Compostela. Klášter je ochráncem a patronem slavné „Morenety“ (Černé Madony), a je spjat také s činností chlapeckého pěveckého sboru „Escolanía“, který vznikl již ve 13. století. Montserrat je také zvláštní skalní útvar s nejvyšším vrcholem Sant Jeróni (1236 m n. m.) a je i přírodní rezervací s bohatou flórou, která se mění podle zóny a výšky. Areál kláštera tvoří bazilika, kde v apsidě nad hlavním oltářem je uložena soška Černé Madony, malé muzeum se sbírkou archeologických nálezů ze Středního Východu, muzeum s obrazy slavných světových malířů (vedle děl francouzských impresionistů Degase, Moneta, Sisleyho, Pissarra jsou zastoupeni také Dalí, El Greco, Tiepolo, Caravaggio). Odpoledne odjedeme do katalánské metropole Barcelony, zastavíme se u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta Antoni Gaudího – chrámu Sagrada Família. Panoramatická cesta městem nás dále zavede k bývalé aréně býčích zápasů, Arc de Triomf, na náměstí Placa Catalunya, Passeig de Grácia (s Gaudího domy Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera, nejvýznamnějšími modernistickými památkami města). Dále budeme pokračovat k náměstí Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijskému stadionu na vrchu Montjuic, kde se zastavíme, abychom si vychutnali nádhernou vyhlídku na celé panorama města i s přístavem, Královské loděnice, památník Kryštofa Kolumba. Následuje krátké individuální volno k prohlídce středu města - např. moderní přístav sportovních lodí, slavné ulice Las Ramblas s pouličními umělci a živými sochami s přilehlým náměstím Placa Reial či k návštěvě mořského akvária. Návrat na ubytování, večeře.

11. den
Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • 9 ubytování v hotelech ***, 
 • 9 polopenzí, 
 • leteckou přepravu - Praha/Španělsko/Praha, 
 • transfer do/z hotelu, 
 • dopravu autokarem po Španělsku, 
 • letištní taxy a poplatky, 
 • prohlídku tradiční toledské manufaktury, 
 • služby českého průvodce, 
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu, 

 • Real Alcázar - záloha na zajištění prohlídky a vstupu 500 Kč (vstup je nutno při přihlášení k zájezdu rezervovat), 
 • Alhambra - záloha na zajištění prohlídky a vstupu 1000 Kč (vstup je nutno při přihlášení k zájezdu rezervovat), 
 • představení flamenca cca 30 EUR, 
 • předpokládaná částka na další vstupy cca 100 EUR, 
 • fakultativní služby, pobytová taxa, místní doprava, 
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme