Španělsko - MĚSTA POD PYRENEJEMI bus | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2024

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149

MĚSTA POD PYRENEJEMI bus

Španělsko

13 fotografií
16.8. - 25.8.2024
7 nocí / 10 dní
Snídaně
Autokarem
osoba od / zájezd 26 990
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

NARBONNE • CARCASSONNE • TOULOUSE • LURDY • BAYONNE • BIARRITZ • SAN SEBASTIAN • PAMPLONA • LOGRONO • ZARAGOZA

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce.

Stravování

Snídaně a 2 večeře

Povinné poplatky na místě

pobytová taxa

Doprava

Doprava letecky
odlet/přílet PRAHA

Doprava autokarem
hlavní odjezdové místo PRAHA
Předpokládaná trasa: Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec, Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Plzeň, Rozvadov

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Španělsko

Španělsko je dnes synonymem pro klidnou a kvalitní dovolenou. Je to zejména kvalita služeb, která sem každoročně přivádí tisíce rodin. Vedle stálého slunečného počasí vás nikdy nezklame úrovní stravovacích služeb, a to zejména kvalitou a množstvím jídel nabízených v převážné většině hotelů formou švédských stolů.
Vedle čistých a prostorných pláží zde naleznete mnoho možností jak příjemně a aktivně prožít čas, který věnujete své dovolené. Hlavním důvodem trvalého zájmu o španělská letoviska jsou velmi příznivé ceny, a to jak ubytování promítnuté již do ceny zájezdu, který vám zajistí CK IDEAL-TOUR PRAHA, tak všech ostatních služeb, kterými si zpříjemníte svoji dovolenou. Při plánovaní dovolené věnujte vedle informací o dopravě také pozornost o možnostech nákupu fakultativních výletů do zábavních parků nebo historicky zajímavých míst.
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den
Příjezd na pobřeží Costa Brava/Maresme, individuální volno, v odpoledních hodinách ubytování v hotelu ***, pobyt u moře, večeře.

3. den
Snídaně, odjezd do francouzského kraje Provence. V něm nejdříve navštívíme Narbonne, první římskou kolonii vzniklou mimo území Itálie. Město ležící na významné spojnici starověkého Říma s hispánskými koloniemi silnicí Via Domitia, je známé svojí monumentální, i když nedokončenou, gotickou katedrálou Sv. Justa a Pastora. Jen několik minut cesty od Narbonne se nachází významné cisterciácké opatství Sainte Marie de Fontfroide, založené v 11. století. Po prohlídce unikátního klášterního komplexu známého střediska pravé katolické víry při albigenských křížových výpravách, budeme pokračovat do středověkého města Carcassonne. Historické hradební město Carcassonne s neporušeným opevněním s cimbuřim a 54 obrannými věžemi se nám bude zdát jako kulisy z pohádky. Po prohlídce hradu Chateau Comtal odjedeme na ubytování.

4. den
Snídaně, prohlídka města Toulouse, známého jako „růžové město“ pro růžový odstín městských budov. Uvidíme nádhernou růžovou baziliku Svatého Saturnina z 11.století (největší románská bazilika Evropy), renesanční palác Hotel d´Assézat, či plavební kanál Canal du Midi, technickou památku UNESCO. Z Toulouse odjedeme do Lurd, jednoho z nejznámějších římskokatolických poutních míst světa s okouzlujícími dominantami města – svatyní Panny Marie Lourdské, lourdským hradem s nádhernými výhledy na vrcholky Pyrenejí a Jeskyně mariánského zjevení. Odjezd na ubytování.

5. den
Snídaně, prohlédneme si Bayonne s katedrálou Svaté Marie Bayonské, zajímavou arénu býčích zápasů. Město je proslaveno výrobou čokolády a tak si nenecháme uniknout návštěvu čokoládového ateliéru. Muzea šunky s možností ochutnávky nám zase připomene historickou blízkost španělské kultury. Pokračujeme do elegantního přímořského města Biarritz na pobřeží Atlantického oceánu s krásnou pláží a okázalými hotely. V případě příznivého počasí a časových možností volno na koupání. Cesta pokračuje do Španělska na ubytování.

6. den
Snídaně, prohlídka San Sebastianu – Donostie. Toto lázeňské město si návštěvníka získá po několika minutách pobytu. Pohodové město, proslavené světovým filmovým festivalem, leží v zátoce tvaru mušle, proto zvané La Concha. Čtyři km písečné pláže zátoky je zakončeno na každé straně pahorkem: na východě Monte Urgull s borovým hájem, pevností a sochou Krista, odkud je nádherný výhled na celé město, na západě Monte Igueldo se zábavním parkem. Pod pahorkem se nachází symbol San Sebastianu, kovové sousoší Větrný hřeben (Peine de Viento) Eduarda Chillidy. Od něho jsou vyvedeny průduchy do okolní platformy, které při příboji rozeznívá voda. V moři uprostřed zátoky se nachází ostrůvek Santa Clara, kam jezdí obyvatelé o víkendu piknikovat. San Sebastian je především secesním městem, které má ale i svou historickou čtvrť s katedrálou, hlavně je však plná barů a hospůdek s proslulými tapas zde zvanými pintxos, nejchutnějšími a nejnápaditějšími z celého Španělska. San Sebastian zve ve dne k procházkám po secesní plážové promenádě, či po kotníky v mořské vodě, jak je zde pěstovaným zvykem: mladí i staří v podvečer vyzují boty, vezmou je do ruky a dámy v kostýmku, pánové v obleku absolvují své 4 km tam a 4 km zpět mořskou vodou. V noci zve San Sebastian k návštěvě nejednoho z tapasbarů. Duševní potravu pak lze načerpat například v historickém muzeu na Monte Urgull nebo v klášteře Museo de San Telmo, kde můžete obdivovat obrazy proslulého baskického malíře Ignacia Zuloagy, ale také plátna od El Greka. Milovníky podmořského světa potěší rybářský přístav s Akváriem, kde je vybudován podvodní tunel s 360° vyhlídkou, kde můžete spatřit na 5 000 druhů ryb. Ze San Sebastianu odjedeme do blízké Pamplony, hlavního města kraje Navarra. Město se proslavilo festivalem Sant Fermín, v rámci kterého se každý rok koná běh býků úzkými uličkami historického centra. Prohlédneme si město se zajímavými náměstími Plaza del Castillo a Plaza Consistorial s radnicí, katedrálu Santa María, historické centrum s kostely, pevnost La Ciudadela a městské hradby. Odjezd na ubytování.

7. den
Snídaně, odjezd do Logroňa – metropole vinařského kraje La Rioja s širokými moderními bulváry, malebnou starou čtvrtí s nádhernou dvouvěžovou gotickou katedrálou Santa María de la Redonda, kostelem San Bartolomeo, jehož fasáda je nejlepší ukázkou gotického sochařství v oblasti La Rioja, a kamenným mostem přes řeku Ebro, kterým musí projít poutníci přicházející do města. Jsme v jedné z nejznámějších světových vinařsjkých oblastí – nesmí tedy chybět ochutnávka vína v Bodega Museo Logroňo Ontaňón. Odjezd do Zaragozy. Dle časových možností I. část prohlídky hlavního města Aragónu Zaragozy. Odjezd na ubytování.

8. den
Snídaně, II. Část prohlídky Zaragozy - nádherného historického města a metropole Aragonie, které se pyšní krásnými renesančními šlechtickými paláci. Dominantou města je bazilika Santa María del Pilar, katedrála La Seo a arabský opevněný palác Aljafería z 11. století - velkolepá ukázka maurské architektury. V Zaragoze naleznete nádherné mudéjarské kostely – jedinečné příklady prolnutí stavebních prvků románských, gotických a renesančních s prvky islámského stavitelství. Jako vždy ve španělských městech je centrum všeho dění v městské tržnici. Ocelová stavba tržnice La Lanuza je nádherným příkladem účelné architektury konce 19. století, a co teprve ty všechny chutě, podívanou a vůně, které nám nabídne… V odpoledních hodinách odjezd na pobřeží Costa Brava/Maresme, ubytování, večeře.

9. den
Snídaně, individuální volno, možnost koupání, v odpoledních hodinách odjezd do ČR.

10. den
Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování v hotelech ***, 
 • 7 snídaní, 
 • 2 večeře, 
 • ochutnávku vína, 
 • dopravu luxusním autokarem z/do ČR, 
 • dopravu autokarem během programu, 
 • služby českého průvodce, 
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,
 • předpokládaná částka na vstupy cca 60 EUR,
 • fakultativní služby, pobytová taxa, místní doprava,
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme