Španělsko - TURISTIKA NA MALLORCE | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

TURISTIKA NA MALLORCE

Španělsko

10 fotografií
23.9. - 30.9.2023
7 nocí / 8 dní
Polopenze
Letecky
osoba od / zájezd 28 990
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

MALLORCA S TURISTIKOU - nedotčená příroda a tradiční architektura
3. den: pěší túra z Refugio de Can Boi přes Deià podél pobřeží až k Refugio de Muleta a kolem téměř kruhové zátoky až do Puerto de Soller (cca11,5 km)
4. den: pěší túra kolem kláštera Cura de Randa s nádhernými výhledy z 540 m vysokého vršku Puig de Randa (cca 8 km) 5. den: pěší túra kolem kláštera vede po lesních pěšinách a dlážděných stezkách kolem skalních útvarů a bývalých pousteven s výhledy na okolní hory a klášter (cca10 km)
6. den: pěší túra přes staré poustevny Ermites Velles (dnes v ruinách) k Ermita de Trinidad a pak k vyhlídkám arcivévody Ludvíka Salvátorského, ze kterých se otvírají krásné pohledy na moře. Po Camí de S´Escolta se dotaneme zpět od Valldemossy (cca 10 km)

Palma • Valldemossa • Pollensa • Lluc • Sierra Tramuntana • Deia • Puerto de Soller • Sa Dragonera • S´Estanyol • Colonia de Sant Jordi • Es Trenc

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu 3*, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Jednolůžkový pokoj pouze na vyžádání.

Stravování

Polopenze - snídaně a večeře

Povinné poplatky na místě

Pobytová taxa

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Španělsko

Španělsko je dnes synonymem pro klidnou a kvalitní dovolenou. Je to zejména kvalita služeb, která sem každoročně přivádí tisíce rodin. Vedle stálého slunečného počasí vás nikdy nezklame úrovní stravovacích služeb, a to zejména kvalitou a množstvím jídel nabízených v převážné většině hotelů formou švédských stolů.
Vedle čistých a prostorných pláží zde naleznete mnoho možností jak příjemně a aktivně prožít čas, který věnujete své dovolené. Hlavním důvodem trvalého zájmu o španělská letoviska jsou velmi příznivé ceny, a to jak ubytování promítnuté již do ceny zájezdu, který vám zajistí CK IDEAL-TOUR PRAHA, tak všech ostatních služeb, kterými si zpříjemníte svoji dovolenou. Při plánovaní dovolené věnujte vedle informací o dopravě také pozornost o možnostech nákupu fakultativních výletů do zábavních parků nebo historicky zajímavých míst.
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet z Brna, z Prahy dle výběru do Palmy de Mallorca. Transfer na ubytování.

2. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
*Možnost individuální túry z Paguery přes půvabnou vesnici Cala Fornells kolem dvou pláží s průzračnou tyrkysovou vodou a přes zalesněný výběžek porostlý borovicemi s přírodní kamenou zátokou Cala Montjó až do střediska Camp de Mar, kde je velmi příjemná pláž, možnost šnorchlování kolem ostrůvku Illeta nebo posezení v některém z plážových barů s vyhlídkou na ostrůvek. Návrat pěšky po pohodlné stezce nebo MHD.

3. den
Snídaně, odjezd k vesnici Deià, která svou krásnou polohou vždy přitahovala umělce a slavné osobnosti, mezi nimi spisovatele R. Gravese, arcivévodu L. Salvadora nebo hudebníka Mika Oldfielda. Nejdříve zastávka u Son Marroig, bývalého sídla arcivévody L. Salvadora, z jehož zahrad jsou úchvatné vyhlídky na moře a rozeklané pobřeží. Pěší túra povede z Refugio de Can Boi přes Deià podél pobřeží až k Refugio de Muleta a kolem téměř kruhové zátoky až do Puerto de Soller (cca11,5 km). Volný čas v Puerto de Soller a návrat autobusem do hotelu.

4. den
Snídaně, odjezd autobusem do centra ostrova, k vesnici Randa, v jejíž blízkosti je vršek Puig de Randa, kde kdysi stála první poustevna na ostrově založená misionářem Ramonem LLulem již v r. 1275. Pohodlná pěší túra povede kolem kláštera Cura de Randa (cca 8 km) s nádhernými výhledy z 540 m vysokého vršku Puig de Randa (cca 8 km). Klášter je důležitým poutním místem. Po túře návštěva venkovské usedlosti z 18. stol. Els Calderers a možnost seznámit se s tím, jak se kdysi žilo na Mallorce. Součástí jsou i stáje a ohrady s místní faunou, zahrady a prodejna-kavárna s typickými domácími produkty. Po cestě zpět na ubytování zastávka v archelologickém muzeu Son Fornés v Montuiri s ukázkou zbytků původních typických staveb z doby bronzové, tzv. talaiots.

5. den
Snídaně, odjezd na severozápadní stranu ostrova. Nejdříve se vydáte do Pollensy, prohlídka půvabného starobylého městečka, kulturní metropole severu, s proslulým schodištěm Calvari s 365 schody lemovanými letitými cypřiši. Za příznivého počasí možnost vystoupat k jednomu z prvních klášterů na ostrově na vršku Puig de Maria (340 m), odkud se vám otevřou ty nejkrásnější vyhlídky. Přejezd ke klášteru Lluc v čarokrásném prostředí pohoří Tramuntana. Kruhová pěší túra kolem kláštera vede po lesních pěšinách a dlážděných stezkách kolem skalních útvarů a bývalých pousteven s výhledy na okolní hory a klášter (cca10 km). Volný čas k prohlídce kláštera a při návratu autobusem do hotelu zastávka v historické lisovně olivového oleje Tafona de Caimari, kde budete mít možnost prohlédnout si tradiční výrobnu i ochutnat výborný místní olej.

6. den
Rádo odjezd do podhorské vesnice Valldemossa, na jejímž okraji začíná túra přes staré poustevny Ermites Velles (dnes v ruinách) k Ermita de Trinidad a pak k vyhlídkám arcivévody Ludvíka Salvátorského, ze kterých se otvírají krásné pohledy na moře. Po Camí de S´Escolta se dotaneme zpět od Valldemossy (cca 10 km). Po prohlídce Valldemossy, proslulé svým klášterem, ve kterém svého času pobývali F. Chopin a G. Sandová, návrat na ubytování.

7. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
*Možnost individuální cesty autobusem do Palmy, hlavního města ostrova, s jedinečnou katedrálou, která je považována za jednu z 5 nejhezčích gotických katedrál ve Španělsku, s královským palácem Almudaina a přilehlými zahradami Parc de la Mar a S´Hort del Rei. Procházku můžete zakončit návštěvou typické tržnice v blízkosti Plaza de Espaňa, odkud odjíždí autobus zpět do Paguery.

Pozn.: Pořadí výletů může být v průběhu sezony změněno.

8. den
Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy a Brna dle výběru.

Cena zahrnuje

  • 7 ubytování,
  • 7 polopenzí,
  • leteckou přepravu z Prahy nebo Brna dle výběru na Mallorcu a zpět,
  • letištní taxy a poplatky,
  • transfer na/z ubytování,
  • služby průvodce,
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • pobytová taxa, vstupy, místní doprava   cca 30 EUR,
  • fakultativní výlet lodí na ostrov Sa Dragonera cca 35 EUR
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme