Švýcarsko - ŠVÝCARSKO S PANORAMATICKÝMI VLAKY V CENĚ | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

ŠVÝCARSKO S PANORAMATICKÝMI VLAKY V CENĚ

Švýcarsko

17 fotografií
25.8. - 29.8.2023
4 nocí / 5 dní
Snídaně
Letecky
osoba od / zájezd 39 590
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Švýcarsko letecky s panoramatickými vlaky Bernina Express a Ledovcový Express

CURYCH • KANTON GRAUBÜNDEN • AROSA • CHUR • BERNINA EXPRESS • RHÉTSKÁ DRÁHA • TIRANO • SVATÝ MOŘIC • LEDOVCOVÝ EXPRES • ANDERMATT • TRENO GOTTARDO • CURYCH • CURYŠSKÉ JEZERO • HOME OF CHOCOLATE


v ceně 4 denní Swiss Travel Pass zahrnující veškerou vlakovou dopravu (2. třída) dle programu, Treno Gottardo , příplatky za rezervaci - Bernina Express, Ledovcový Expres

v ceně hostovská karta Chur (zdarma lanovky a muzea v Churu)

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech 3*, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Jednolůžkové pokoje pouze na vyžádání


Stravování

4 snídaně
2 večeře

Povinné poplatky na místě

pobytová taxa

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Švýcarsko

Země Alpských velikánů, čokolády a kouzelných jezer. Dovolenou prožijete v zemi, kte téměř každý pohled je zarámovaný panoramatem velehor, která nabízí vedle krásné přírody také připomínky bohaté historie a samozřejmě také obraz soužití člověka s velehorami, který vyžaduje kvalitní technická řešení.

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den

V odpoledních hodinách odletíme z Prahy do Curychu, abychom přímo na letišti zaměnili letadlo za vlak, a necháme se hýčkat tím nejvypracovanějším železničním systémem na světě. Po dvouhodinové jízdě z Curychu nás malebná trasa přivede do horského kantonu Graubünden. Ubytujeme se v hotelu v centru nejstaršího švýcarského města a hlavního města kantonu – Churu.


2. den

Po snídani se vydáme vláčkem z Churu do Arosy. Pozoruhodná dráha z roku 1914 vystoupá na pouhých 25 kilometrech o 1.155 metrů. Rychlost jízdy tomu bude odpovídat, a tak po dobu naší hodinové jízdy budeme mít dost času na kochání se překrásnou krajinou. Nádraží v Arose se nachází mezi dvěma jezery Obersee a Untersee ve výšce 1.700 m. Křišťálově čistý vzduch budeme vnímat během procházky kolem jezera, budeme mít možnost vypůjčit si koloběžku nebo si posedět ve výletních restauracích. Zájemci mohou vyjet lanovkou na Weishorn do výšky 2.653 m (cca 29 CHF). Neměli bychom si nechat ujít návštěvu Medvědí záchranné stanice, speciálního areálu o rozloze 2,8 ha, kde svůj „důchod“ spokojeně v nádherné alpské přírodě dožívají týraní medvědi. Zábavnou formou se poučíme nejen o životě medvědů obecně, ale prostřednictvím fotografií a mini filmů objevíme příběhy Amelie, Meimo, Jamboliny i Napy, prvního obyvatele této medvědí vesnice. A kdo by nechtěl na vlastní oči vidět, jak probíhá takový převoz ze Srbska, Albánie a Ukrajiny a což teprve výjezd lanovkou až do nové medvědí vesnice ve výšce 2.000 m? Odpoledne se vrátíme vlakem do Churu, projdeme se historickým centrem se středověkými měšťanskými domy, biskupstvím i románskou katedrálou. Ve svém volnu můžeme využít všechny výhody místní karty. Můžeme vyjet přímo z města lanovkou na Brambruesch 1.595 m, oblíbený výletní cíl místních nebo můžeme navštívit muzeum Rhétských drah, Přírodovědné muzeum nebo Bundnerovo muzeum umění.

3. den

Po snídani nás čeká velkolepá podívaná. Nasedneme na červený Bernina Express s velkými prosklenými panoramatickými okny, které ještě umocní jedinečnou podívanou, jež nás bude doprovázet na dvouhodinové cestě z Churu do italského Tirana. Budeme projíždět nejvýše položenou železnicí křižující Alpy. Náš vlak vlnící se po trase Rhétské dráhy, jež je zapsána na seznam UNESCO, přejíždí velkolepé viadukty a mosty, točité tunely a šplhá se do výšky nad 2.000 m nahoru k třpytícím se ledovcům, abychom vzápětí žasli nad vinicemi a palmami v subtropickém Tiranu. Skleničku italského vína si můžeme vychutnat na náměstí s renesančními paláci a dómem. Odpoledne se budeme vracet vlakem přes Svatý Mořic (1 856 m) mondénní horské středisko, které již dvakrát hostilo zimní olympijské hry. Po krátké procházce kolem jezera se vrátíme vlakem do Churu.

4. den

Po snídani se rozloučíme s kantonem Graubünden. Dnes nás čeká další světoznámá lahůdka – jízda nejslavnějším alpským expresem. Nasedneme na Ledovcový expres (Glacier Express), nejpomalejší rychlík na světě! Projedeme nejkrásnější úsek dráhy! Budeme projíždět Grand Canyonem, za okny se budou střídat výhledy na horské štíty, idylické horské vesničky i nedotknutá údolí. Velká panoramatická okna po stranách i ve střeše jsou jako stvořená pro nezapomenutelné fotografie z této jedinečné cesty. Během jízdy si také můžeme zakoupit nápoje a občerstvení. Vystoupáme do nejvyššího bodu naší cesty do průsmyku Oberalpass. Náš rychlík opustíme ve vysokohorském středisku Andermatt, abychom právě v něm řekli sbohem nostalgii minulých staletí. Projdeme se starobylým centrem města, podíváme se i k původní železnici z 19. století a necháme si čas i na odpolední kávu. Poté již vyzkoušíme jízdu moderním novým vlakem Treno Gottardo, který nás již svižně přepraví na hlavní nádraží v Curychu, poblíž něj se také ubytujeme. Na večeři se můžeme vydat do západního Curychu, dříve industriální čtvrti, která se změnila v ráj trendy restaurantů, barů a tanečních klubů.

5. den

Po snídani poplujeme lodí po Curyšském jezeře. Navštívíme Home of Chocolate, nové a největší návštěvnické centrum věnované čokoládě ve Švýcarsku. Představuje atraktivně značku Lindt a my si zde také čokolády budeme moci zakoupit. Po návratu Curychu se projdeme uličkami starého města, vydáme se do oblíbeného Niederdorfu s galeriemi, kavárničkami a starožitnickými krámky. Projdeme se po mostě Quaibrücke oddělujícím řeku Limmat od Curyšského jezera, uvidíme Fraumünster s vitrážovými okny od Marca Chagalla i sídlo obchodníků s vínem Münsterhof a bývalé sídlo všech curyšských panovníků Lindenhof. Nevynecháme ani slavnou obchodní ulici Bahnhofstrasse s luxusními obchody a hodinkami. Odpoledne odjedeme na letiště, které je samo o sobě jedním velkým obchodním domem, a v podvečer odletíme do Prahy.

Cena zahrnuje

  • 4 ubytování
  • 4 snídaně
  • 2 večeře
  • leteckou dopravu Praha–Curych–Praha
  • 4 denní Swiss Travel Pass zahrnující veškerou vlakovou dopravu (2. třída) dle programu, Treno Gottardo , příplatky za rezervaci - Bernina Express, Ledovcový Expres
  • hostovskou kartu Chur (zdarma lanovky a muzea v Churu)
  • služby českého průvodce
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • pobytová taxa cca 10 EUR/os./pobyt
  • Doporučená výměna na lanovku Arosa – Weisshorn, denní kartu v Curychu a Home of Chocolate cca 80 CHF.

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme