Velká Británie - TAJUPLNÉ SKOTSKO - FASCINUJÍCÍ ROZMANITOST | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2022

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

TAJUPLNÉ SKOTSKO - FASCINUJÍCÍ ROZMANITOST

Velká Británie

Zájezd zakoupilo klientů
21 fotografií
15.7. - 26.7.2022
11 nocí / 12 dní
Snídaně
Autokarem
osoba od / zájezd 19 990
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Starobylá šlechtická sídla, gejzír přírodních krás a jeden z několika posledních koutů divočiny v celé Evropě provoněný whisky.

AMSTERDAM – HADRIÁNŮV VAL – JEDBURGH ABBEY - MELROSE ABBEY - EDINBURGH – BLAIR CASTLE – HIGHLANDS - LOCH NESS – URQUHART CASTLE – EILEAN DONAN CASTLE – SKYE – DUNVEGAN - PORTREE – GLENCOE – LUSS - LOCH LOMOND – ST. ANDREWS – CRAIL – THE FALKIRK WHEEL – MOFFAT HILLS – LOCH SKEEN – GRETNA GREEN – YORK – CAMBRIDGE – LONDÝN

Ubytování

V soukromí ve 2lůžkových pokojích, v hostelu ve 4 až 6lůžkových pokojích - příslušenství společné na chodbách, v hotelích ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím.
1lůžkový pokoj není možný v hostelu.

Stravování

Snídaně a 4 večeře při ubytování v soukromí

Povinné poplatky na místě

Pobytová taxa

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Velká Británie

Velká Británie je zemí která suchozemce zprostřed kontinentu okouzlí. Ať už pro svou dovolenou zvolíte Londýn, jih Anglie s Cornwalem nebo se vydáte napříč ostrovem ke skotským horám, všude bude vaše dovolená prodchnuta zvláštní atmosférou moderního britského světa, který pevně stojí na staletých tradicích.
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.

2. den
Dopoledne věnujeme prohlídce Amsterdamu (UNESCO). V rámci časových možností se projedeme lodí po grachtech. Odpoledne se v přístavu Ijmuiden nalodíme na noční trajekt do Anglie. Noc na lodi strávíme ve čtyřlůžkových kajutách.

3. den
Ráno se vylodíme v Newcastle upon Tyne. Cestou do Skotska poznáme římský Hadriánův Val (UNESCO) a jeho vojenskou pevnost Chesters Roman Fort. Naší první zastávkou ve Skotsku bude středověké opatství Jedburgh Abbey. Prohlédneme si Abbotsford house, sídlo, kde žil a tvořil Sir Walter Scott. Prohlídku oblasti Borders zakončíme v Melrose Abbey, v jednom z nejkrásnějších skotských opatství. Ubytujeme se v rodinách.

4. den
Vydáme se na prohlídku jednoho z nejkrásnějších měst Evropy, Edinburghu (UNESCO). Navštívíme rozlehlý královský hrad střežící národní pýchu Skotů – korunovační klenoty a edinburský Manhattan, prohlédneme si Grassmarket a dojdeme až k symbolu města - Greyfriars Bobby. Cestou po Royal Mile navštívíme katedrálu sv. Jiljí, prohlédneme si nejen historické stavby, ale také ultramoderní stavbu skotského parlamentu a sídlo královny Alžběty II. V případě zájmu krátká procházka do blízkých vrcholů Salisbury Craigs či na Calton Hill. Ve večerních hodinách se vrátíme zpět na ubytování.

5. den
Dnešní den nás zláká severní Skotsko - oblast Highlands. Navštívíme soukromé sídlo vévodů z Atholl, Blair Castle, dále pak Fort George, nejkrásnější příklad evropské vojenské architektury, který nabízí výhled na záliv Moray Firth s možností pozorování delfínů skákavých. Neopomeneme ani na legendární jezero Loch Ness, na jehož západním břehu stojí zřícenina hradu Urquhart Castle. Kolem masivu Pěti sester z Kintailu v údolí Glen Shiel se dostaneme až k romantické tvrzi Eilean Donan Castle se strhující polohou na jezeře Loch Duich. Večer se ubytujeme v hostelu.

6. den
Podnikneme okružní jízdu ostrovem Skye, čekají nás překrásné přírodní scenérie a historické skvosty. Prohlédneme si panství klanu McLeod, hrad a zahrady Dunvegan, který stojí nad fjordovým jezerem. Následně se vypravíme na motorových lodičkách ke kolonii volně žijících tuleňů. Navštívíme Museum of Island Life, útesy Kilt Rock či vodopády Lealt Falls. V případě příznivého počasí podnikneme lehký pěší výstup k Old Man of Storr. Poznávání zakončíme v hlavním městě ostrova Portree.

7. den
Trajektem z ostrova Skye se dostaneme do přístavu Mallaig. Panoramatickou cestou do údolí Glenfinnan budeme sledovat parní vlak The Jacobite Railway (známý z filmů Harry Potter) projíždějící až k soustavě osmi zdymadel Neptune´s Staircase, představující nejpůsobivější úsek Kaledonského kanálu, odkud spatříme Ben Nevis, nejvyšší horu Británie. Přes Fort William budeme pokračovat kolem Kinlochlevenských vodopádů do Glencoe, místa s impozantní scenérií a bouřlivou minulostí až k malebné vesničce Luss, která leží na březích jezera Loch Lomond. Večer se ubytujeme opět u rodin.

8. den
Taje výroby skotské whisky odhalíme v palírně The Glenturret Distillery. Navštívíme malebné středověké městečko St. Andrews, kde budeme moci ochutnat rybí speciality. Nezapomeneme na rybářský přístav ve vesnici Crail, odkud se v případě příznivého počasí vydáme na pěší procházku podél Severního moře do městečka Anstruther. Přes impozantní mosty Forth Bridges se vrátíme na ubytování.

9. den
Ráno se projdeme k bitevnímu poli Bannockburn a poté se vydáme k městu Falkirk, kde navštívíme bájná vodní zvířata The Kelpies. Na vlastní kůži si vyzkoušíme supermoderní technický unikát, lodní výtah The Falkirk Wheel. V oblasti jižního Skotska, v Moffat Hills podnikneme procházku k jedněm z nejvyšších vodopádů ve Velké Británii, zájemci mohou pokračovat v procházce až k jezeru Loch Skeen. Se Skotskem se rozloučíme v Gretna Green, kde se ročně uskuteční více než 4 000 skotských svateb. Večer se ubytujeme v hotelu v okolí Yorku.

10. den
Dopoledne věnujeme prohlídce středověkého centra města York, které nás uchvátí překrásnými hrázděnými domy a křivolakými uličkami, nad kterými majestátně ční úchvatná katedrála York Minister. Navštívíme unikátní muzeum Yorvik Viking Centre. Odtud přejedeme do Cambridge, významného univerzitního města. Večer se ubytujeme v hotelu v Londýně.

11. den
V Londýně (UNESCO) si pěší procházkou prohlédneme Westminsterské opatství, budovy parlamentu s legendární hodinovou věží Big Ben, Buckingham Palace, projdeme se po Trafalgar Square a Picadilly Circus. Spatříme katedrálu sv. Pavla a odpoledne věnujeme prohlídce Tower of London. S hlavním městem se rozloučíme procházkou kolem Tower Bridge do Doků Svaté Kateřiny. Večer odjedeme trajektem do Francie a čeká nás cesta do ČR.

12. den
Příjezd do ČR v podvečerních hodinách.

Cena zahrnuje

  • 8 ubytování (dle programu)
  • 8 snídani
  • 4 večeře v soukromí
  • dopravu lux. autobusem
  • trajekt Ijmuiden–Newcastle ve 4lůžkových kajutách
  • trajekt Armadale–Mallaig
  • trajekt Dover–Calais
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 160 GBP a 20 €
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme